راهبرد بازار؛ برپایی ۲۲۰ سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی

راهبرد بازار؛ برپایی ۲۲۰ سیاه چادر عشایری برای استقبال از مسافران نوروزی

زمان انتشار : 1400/12/28 - 01:35

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه سازمان امور عشایر ایران، «سیاوش احمدی میرقائد»   برای هماهنگی برپایی سیاه چادرهای عشایری در ورودی شهرهای کشور افزود: با توجه به عدم برگزاری دو سالۀ ستاد ملی خدمات سفر در ایام نوروز به دلیل شیوع بیماری کرونا، امسال این ستاد مجددا با محوریت وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی راه اندازی شده و حدود ۲۲ دستگاه از جمله سازمان امور عشایر عضو این ستاد هستند.

مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران تصریح کرد: براساس برنامه های ستاد ملی خدمات سفرهای نوروزی کشور، عشایر در ایام نوروز ۱۴۰۱ با برپایی سیاه چادر و آلاچیق در مبادی ورودی شهرستان ها، از مسافران و گردشگران نوروزی استقبال و پذیرایی می کنند.

احمدی میرقائد افزود: مسافران نوروزی ضمن استراحت و رفع خستگی در این چادرها، با فرهنگ و آداب و رسوم نوروزی و توانمندی های تولیدی عشایر آشنا می شوند ضمن اینکه در این چادرها محصولات تولیدی عشایر نیز به مسافران عرضه می شود.

مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران اظهارداشت: چادرهای عشایری در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها برپا می شود تا مسافران نوروزی پیش از رسیدن به مقصد، در این چادرها استراحت کنند که موجب رفع خستگی و کاهش تصادفات جاده ای نیز می شود.

وی ادامه داد: این اقدام همچنین فرصت مناسبی برای عرضۀ تولیدات صنایع دستی و محصولات دامی عشایر است که لازم است مدیران استانی حداکثر توان خود را برای استفاده از این ظرفیت که گامی برای ارتقای اقتصاد و معیشت عشایر است، به کار بگیرند.

 احمدی میرقائد،   معرفی آداب و رسوم عشایر به مسافران نوروزی، پذیرایی از مسافران، اجرای موسیقی سنتی عشایر و  ایجاد جاذبه­ های تفریحی از جمله امکان عکس گرفتن با پوشاک سنتی عشایر و مرکب رانی با اسب­ در محل سیاه چادرها و ایجاد شادی و نشاط در مسافران نوروزی را از دیگر اهداف برپایی این سیاه چادرها و کمپ های گردشگری عنوان کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

12 − 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اتحادیه تعاونی تولید در منطقه سیستان تشکیل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز سه شنبه ایرنا از روبط ...