راهبرد بازار؛ شاخص بورس سبزپوش به استقبال بهار رفت

راهبرد بازار؛ شاخص بورس سبزپوش به استقبال بهار رفت

زمان انتشار : 1400/12/28 - 15:08

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، در ادامه معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۹ میلیارد و ۳۴۵ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۸ هزار و ۴۱۲ میلیارد ریال و در بیش از ۵۲۱ هزار و ۸۹۵ نوبت معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران، بیش از هفت میلیارد و ۲۵۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۶ هزار و ۷۲ میلیارد ریال و در ۳۴۸ هزار و ۳۶۳ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با پنج ‌هزار و ۴۷۲ واحد افزایش به ۳۴۸ هزار و ۲۶۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۴۱۴ واحد رشد به ۲۱۷‌هزار و ۲۸۴ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲۰ ‌هزار و ۶۴۸ واحد و شاخص بازار دوم، ۳۱‌ هزار و ۲۷۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۸۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۸۰۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۵۱۹ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با یک هزار و ۳۱۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۹۱۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۹۱۰ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۸۶۲ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۲۷۴ واحد، صنعتی بهشهر (غبشهر) با ۳۹ واحد، سپنتا (فپنتا) با ۲۳ واحد و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۱۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، پارس خودرو (خپارس) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) و در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۲۷۹ میلیون برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۷۶ واحد افزایش داشت و به ۱۸ هزار و ۳۸۰ واحد رسید.

در این بازار ۲ میلیارد و ۹۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۷۳ هزار و ۵۳۲ نوبت بود.

نمادهای شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، فرابورس ایران (فرابورس) و بهمن دیزل (خدیزل) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی)، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر)، پخش البرز (پخش) و صنایع پتروشیمی تخت جمشید (شجم) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

10 − پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ افت ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، معامله‌گران امروز در دو ...