راهبرد بازار؛ ۱۰ درصد سهام سرخابی‌ها به فروش رسید/ ماجرای افزایش سقف فروش چه بود؟

راهبرد بازار؛ ۱۰ درصد سهام سرخابی‌ها به فروش رسید/ ماجرای افزایش سقف فروش چه بود؟

زمان انتشار : 1400/12/28 - 22:15

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، در حالی‌که هنوز ۲۰ روز به پایان پذیره‌نویسی سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مانده، امروز تمامی سهام در نظر گرفته شده برای این پذیره نویسی تکمیل شد و در مجموع حدود هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سهام سرخابی‌ها به فروش رسید.

مجموع سهام خریداری شده پرسپولیس معادل ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و مجموع سهام خریداری شده استقلال ۳ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال است.

 افزایش سرمایه این ۲ شرکت از محل صرف سهام با سلب حق تقدم دولت بوده است.

در آخرین روز کاری فرابورس در سال ۱۴۰۰ و با تمدید مهلت پذیره نویسی تا ساعت ۱۶ امروز شنبه ۲۸ اسفند و استقبال سرمایه گذاران تمامی سهام عرضه شده به فروش رسید.

داستان افزایش سقف فروش سهام سرخابی‌ها چه بود و چرا اجرا نشد؟

خبرگزاری ایرنا، روز گذشته (جمعه) و پس از پیگیرهای خبرنگار، در گزارشی از افزایش سقف خرید اشخاص حقیقی برای خرید سهام سرخابی‌ها از ۳۰۰ هزار تومان به سه میلیون تومان از روز شنبه ( امروز ۲۸ اسفندماه) خبر داده بود؛ همچنین «حسین قربانزاده» رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت‌وگویی با صداوسیما خبر ایرنا را تایید کرده بود.

 گویا این افزایش خرید سقف توسط اشخاص حقیقی اعلام شده بود امروز به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها اعمال و اجرایی نشد و متقاضیان خرید سهام بیش از سقف ۳۰۰ هزار تومان در تماس با ایرنا به این امر معترض بودند.

خبرنگار ایرنا در گفت‌وگو با رییس کل سازمان خصوصی سازی دلیل این امر را جویا شد که قربانزاده به ناهماهنگی میان سازمان خصوصی سازی و شرکت فرابورس اشاره کرد و گفت: با وجود تایید مدیرعامل شرکت فرابورس و هماهنگی‌های صورت گرفته، متاسفانه آگهی این تغییرات اعلام نشد که شاید دلیل اصلی این بود که با توجه به میزان سهام اندک باقیمانده دلیلی برای این تغییر سقف ندانستند.

وی همچنین تایید کرد که تا پایان وقت امروز همه سهام تعیین شده برای  ٢ باشگاه برای پذیره نویسی به فروش رسید.

افزایش سقف خرید سهام استقلال و پرسپولیس امکان‌پذیر نبود

«میثم فدایی» مدیرعامل فرابورس نیز خبر داد: پذیره‌نویسی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تکمیل و تمام سهام این دو باشگاه خریداری شد.

وی در مورد اجرا نشدن سقف خرید سهام سرخابی‌ها در روز جاری، گفت: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های فنی و مصادف شدن با روز پایانی سال، افزایش سقف خرید سهام استقلال و پرسپولیس امکان‌پذیر نبود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

12 + 19 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ واریز مرحله سوم سود سهام عدالت جاماندگان در اواخر تیر ماه انجام می‌شود

«محمود حسنلو» امروز (جمعه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به آخرین وضعیت ...