راهبرد بازار؛ توزیع بیش از ۳۵ تن بذر گواهی شده شلتوک برنج در رضوانشهر

راهبرد بازار؛ توزیع بیش از ۳۵ تن بذر گواهی شده شلتوک برنج در رضوانشهر

زمان انتشار : 1400/12/29 - 10:46

 مهندس فرامرزآصفی روز یکشنبه درگفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: تا کنون بیش از ۳۵ درصد از اراضی کشاورزی مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر شخم اول زمستانه خورده اند و همین روند با سرعت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه درآستانه سال زراعی جدید قرارداریم گفت: بیش از ۳۵ تن بذر گواهی شده شلتوک برنج محلی هاشمی، با قیمت مصوب بین کشاورزان شالیکار این شهرستان توزیع شد.

مدیرجهادکشاورزی رضوانشهر در ادامه با اشاره به توزیع انواع کود شیمایی بین برنجکاران این شهرستان گفت: برای سال زراعی جدید تا کنون یک هزارو ۱۲ تن انواع کودشیمیایی از نوع ازته، پتاسه وفسفاته بصورت حواله الکترونیک در سامانه صادرگردیده است.

آصفی همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش امورفنی و زیربنایی بخش کشاورزی رضوانشهر گفت: در راستای ارائه خدمت به کشاورزان وبا هدف تأمین و ذخیره آب زرزاعی، اقدام به لایروبی دو دهنه آببندان در روستای خلخالیان، از توابع بخش پره سر، با اعتبار ۲۱۱ میلیون تومان شد.

 مدیرجهادکشاورزی رضوانشهر اضافه کرد: در همین رابطه تکمیل ایستگاه های پمپاژ روستا های رودسر تازه آباد در بخش مرکزی رضوانشهر و نوکنده ۱ و ۲ در بخش پره سر با مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان به اتمام رسید.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، دو بخش بنام های مرکزی و پره سر و ۱۲۰ روستا، در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و تعداد بهره بردار و برنجکار در این شهرستان بیش از ۱۲ هزار خانوار می باشد که سطح زیر کشت برنج در این مناطق بالغ بر ۱۰ هزار هکتار است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مجلس به قطعی برق بخش کشاورزی ورود خواهد کرد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمدجواد عسکری با حضور ...