راهبرد بازار؛ وعده ایران‌خودرو و سایپا برای اجرای دستورات رییس جمهوری

راهبرد بازار؛ وعده ایران‌خودرو و سایپا برای اجرای دستورات رییس جمهوری

زمان انتشار : 1400/12/29 - 16:36

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از سایپا، گروه خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو فعالیت مشترک خود را به صورت اشتراک‌گذاری و بهره‌مندی از توانمندی‌های طرفین از سال آینده آغاز می‌کنند.
“محمدعلی تیموری” مدیرعامل سایپا با اشاره به حضور مدیرعامل ایران خودرو در سایپا، گفت: این نشست مشترک با هدف گسترش همکاری‌ها، بهبود زنجیره تامین و افزایش صادرات به کشورهای همسایه بود و در این میان توافق‌هایی حاصل شد تا طرفین از امکانات و ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.وی با تاکید بر اینکه همکاری مشترک بین دو مجموعه خودروسازی بعد از سال‌ها و در راستای ابلاغ هشت فرمان رئیس‌جمهوری و توصیه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز خواهد شد، گفت: با توجه به زیرساخت‌های مناسب تولیدی سایپا، مقرر شد یکی از شرکت‌های گروه سایپا برای تولید اقتصادی مشترک اختصاص پیدا کند.
تیموری ادامه‌داد: از سوی دیگر مقرر شد همه سایت‌هایی که در خارج از کشور وجود دارند، با مشارکت دو خودروساز فعالیت کنند و تولید خود را ادامه دهند.

وی بیان‌داشت: مرکز تحقیقات سایپا بزرگترین مرکز تحقیقات خاورمیانه است و از آنجا که به جهت زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و همچنین دانش فنی سطح بسیار مناسبی دارد، توافق شد که ایران خودرو بتواند از قابلیت این مجموعه نیز استفاده کند.

مدیرعامل سایپا با تاکید بر اینکه موارد عنوان شده راهبردی است که دو خودروساز برای سال آینده خواهند داشت، تاکید کرد: با همکاری‌های مشترک می‌توان به توسعه صنعت خودرو، تولید کیفی، محصولات ایمن، کاهش قیمت تمام شده، تحویل به موقع خودرو به مردم، افزایش صادرات و حضور پررنگ در بازار کشورهای هدف دست یافت.
نایب رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا گفت: طبق مذاکرات و تفاهم اولیه‌ای که با مجموعه ایران خودرو انحام شد، به‌زودی امکان بهره‌مندی از قوای محرکه ایران خودرو فراهم خواهد شد و بر این اساس سال آینده شرکت ایران‌خودرو ۱۰ هزار موتور و گیربکس برای تجهیز محصول شاهین سایپا تولید خواهد کرد.

وی درباره مزیت همکاری‌های مشترک و هم‌افزایی که شکل گرفته است، ادامه‌داد: علاوه بر جلوگیری از سرمایه‌گذاری‌های غیر اقتصادی به واسطه این همکاری دوجانبه، مدیریت هزینه‌های تولید و همچنین کاهش قیمت بهای تمام شده خودرو مهم‌ترین دستاوردی است که در این همکاری مشترک محقق خواهد شد.
مدیرعامل سایپا درباره دیگر توافقات انجام شده، به امکان تولید محصولات سایپا در سایت تولیدی ایران‌خودرو در جمهوری آذربایجان اشاره و خاطرنشان‌کرد: این اقدام مسیر ورود محصولات سایپا به کشورهای همسایه را فراهم خواهد کرد، زیرا یکی از موضوعاتی که دولت مردمی دنبال می‌کند، افزایش صادرات به کشورهای همسایه است؛ برراین اساس به‌منظور تحقق هشت فرمان ابلاغ شده از سوی رئیس جمهوری و حضور در بازار کشورهای همسایه، این مهم می‌تواند بسیار اثربخش باشد.
وی افزود: یکی دیگر از سایت‌های تولیدی خودروهای ایرانی که قرار است فعال‌تر از گذشته شود، سایت تولیدی سایپا در سوریه است. این همکاری نیز با هدف کاهش هزینه‌های تولید، افزایش و تقویت حضور در بازار سوریه است.
تیموری با تاکید بر اینکه بازار دیگری که مدنظر قرار گرفته، ارمنستان است، گفت: در جهت توسعه صادرات محصولات گروه خودروسازی سایپا به کشورهای همسایه، صادرات به ارمنستان با استفاده از بخشی از امکانات ایران خودرو انجام خواهد شد. 
وی یادآور شد: همکاری دو خودروساز بزرگ کشور، سبب جلب منافع بیشتر برای اقتصاد ملی خواهد شد و سعی بر این است که همکاری‌ها در قالب‌های عنوان شده توسعه پیدا کند.

لازم به ذکر است اقدام‌های مشترک که به آن اشاره شد در سال ۱۴۰۱ طی توافق‌نامه‌ای دنبال خواهد شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

نوزده − 9 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اجاره ماشین عروس لاکچری شد/ اجاره مازراتی نصف قیمت پراید ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، گل‌آرایی ماشین عروس رسمی ...