راهبرد بازار؛ سه کشتی گندم در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفتند

راهبرد بازار؛ سه کشتی گندم در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفتند

زمان انتشار : 1400/12/29 - 22:50

امید جهان نژادیان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این کشتی‌های اقیانوس پیما حامل ۲۰۰هزار تن گندم بوده که به سفارش شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شده است.
وی با بیان اینکه محموله گندم این کشتی‌ها بدون انتقال به انبارهای بندرگاه، به صورت یکسره به استان های مختلف حمل خواهد شد افزود: تاپیش از پایان ماه مبارک رمضان حدود ۵۰۰هزار تن گندم دیگر از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور می‌شود.
مدیرغله و خدمات بازرگانی خوزستان با مطلوب خواندن موجودی کالاهای اساسی به خصوص غلات در کشور گفت: برای تامین غلات مورد نیاز کشور هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و خرید غلات طبق برنامه تنظیمی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و بر اساس نیاز کشور وارد خواهد شد.
جهان نژادیان افزود: آمادگی کامل برای ورود کشتی‌های بیشتر در استان وجود دارد و با برنامه ریزی صورت گرفته محمولات کشتی های  وارد شده به سرعت تخلیه و پس از احراز مراحل قانونی مطابق دستورالعمل شرکت بازرگانی دولتی ایران به مقصدهای تعیین شده ارسال خواهد شد.
وی گفت: میزان واردات کالاهای اساسی به استان خوزستان در سال ۱۴۰۰   بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده است.

وی اظهار داشت: بخش عمده واردات کالاهای اساسی به استان خوزستان مربوط به گندم بوده و با برنامه ریزی های صورت گرفته همچنان روند ورود کشتی‌های حامل غلات ، روغن خام خوراکی و شکر به کشور مطابق برنامه ریزی در حال انجام است.
امسال حدود۱۷میلیون کالاهای اساسی شامل نهاده های دامی و غلات  از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

10 − 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ برنج پاکستانی جای برنج ایرانی را گرفت/ برنج کیلویی ۱۸۰ هزار تومان واقعیت دارد؟

بهمن ماه سال گذشته بود که با افزایش شدید قیمت برنج، وزارت جهاد کشاورزی قیمت ...