راهبرد بازار؛ اوقاف مازندران ۱۹ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن واگذار کرد

راهبرد بازار؛ اوقاف مازندران ۱۹ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن واگذار کرد

زمان انتشار : 1401/01/10 - 16:08

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ،حجت الاسلام ابراهیم حیدری روز چهارشنبه در نشست مجموعه مدیران اواقف مازندران با استاندار ، افزود که این میزان زمین به نسبت نیاز در همه شهرستان های استان واگذار شده است.

سهمیه مازندران در طرح نهضت ملی مسکن ساخت سالانه ۳۸ هزار واحد مسکونی و در مجموع چهار سال دولت سیزدهم ۱۵۲ هزار خانه است. کمبود زمین مهم ترین چالش پیش روی این طرح در مازندران بوده است که بخشی از آن با واگذاری زمین های اوقافی رفع شده است.

 طبق مقررات نهضت ملی مسکن، متقاضیان با داشتن پنج شرط تاهل،  سرپرست خانوار بودن و مردان مجرد ۲۳ سال به بالا، حداقل سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
مدیرکل اوقاف مازندران با بیان این که این نهاد فرهنگی و اجتماعی در استان همسو با دستورالعمل شعار سال مقام معظم رهبری بویژه در حوزه دانش بنیان‌ها نیز ورود پیدا می کند، افزود : حدود ۲۵ هزار هکتار زمین های کشاورزی و ۴۸هزار متر مربع از واحد های مسکونی و تجاری استان اوقافی هستند که می توان با این پشتوانه از ایده اعضای شرکت های دانش بنیان در جهت تولید اشتغال حمایت کرد.

 وی ورود اوقاف به ارائه خدمات اجتماعی را از رویکردهای جدید این نهاد برشمرد  و گفت : افراد زیادی هستند که نیت وقفی را در بهداشت و درمان و تولید اشتغال مطرح می کنند و حتی واقفانی در مازندران داریم که به موضوع طرح های انرژی هسته ای صلح آمیز ورود پیدا کرده اند.

حیدری آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، تهیه و تامین تجهیزات و امکانات پیشرفته بیمارستانی و تهیه بسته های معیشتی برای افراد بی بضاعت  ، کمک به سبک زندگی و ازدواج اسلامی ،  حل مسایل طلاق و اعتیاد را هم از دیگر طرح های خدمات اجتماعی اوقاف در مازندران معرفی کرد.

 وی از توزیع حدود ۲۰۰ هزار بسته معیشتی طی سال ۱۴۰۰ از محل درآمدهای اوقافی در مازندران خبر داد و افزود : همزان با آغاز ماه مبارک رمضان امسال نیز ۲ هزار بسته معیشتی تامین و توزیع می شود.

مدیرکل اوقاف مازندران برگزاری محافل انس با قرآن و جزء خوانی را از برنامه های فرهنگی و دینی محوری اوقاف در بقاع متبرکه و آستان امامزادگان استان طی روزهای ماه مبارک رمضان برشمرد و گفت که برای شب های  قدر نیز اوقاف برنامه ویژه ای را با دعوت از سخنرانان کشوری اجرا می کند.

وی یکی از مشکلات موجود برای اوقاف مازندران را خرید و فروش و ساخت و ساز در زمین های وقفی برشمرد و افزود : از فرمانداران ، بخشداران و دهیاران درخواست می کنیم این موضوع اجتماعی را با تاکید و لزوم استعلام از اوقاف قبل از هرگونه معامله در زمین های استان پیگیری و عملیاتی کنند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا در این نشست  مجموعه مدیران اوقاف مازندران حل کمبود نیروی انسانی ، پیگیری طلبکاری اوقاف از دستگاه های اجرایی مستاجر ، کمبود خودرو  و حل مشکلات معیشتی کارکنان اوقاف را از استاندار طلب کردند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

20 − نه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ترانزیت اولویت نخست حوزه حمل و نقل ریلی است

اقتصاد ایران: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: دولت سیزدهم موضوع ...