راهبرد بازار؛ معاون وزیر راه و شهرسازی: مسکن یکی از چهار اولویت اصلی دولت است

راهبرد بازار؛ معاون وزیر راه و شهرسازی: مسکن یکی از چهار اولویت اصلی دولت است

زمان انتشار : 1401/01/10 - 22:10

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا فرزاد نجات نیا عصر چهارشنبه در آیین کلنگ زنی ۲ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در شیروان و همزمان ۱۰ هزار واحد در کل استان اظهار داشت: در ۲ دولت گذشته، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شد که در این دولت مسکن یک قانون محکم و با برنامه تصویب شده و یکی از شعارهای مهم دولت است.

وی خاطرنشان کرد: صنعت ساختمان ظرفیت خوبی دارد ولی ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ۲ سال رقم بالایی است زیرا که طی سال های اخیر بحث مالیات،گمرک و نفت با اختلافاتی مواجه شده است.

نجات نیا اضافه کرد: در بحث ساخت مسکن باید شبانه روز وقت گذاشت و سریع تر کار را به اتمام رساند و این کلنگ زنی ها پرنتیجه باشد و آنچه که در ظرفیت است متناسب با شعار انقلاب باشد.

معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی گفت:عوارض شهرداری، مالیات، معافیت ها و بخشودگی یک فرصت خوب است زیرا که ۴۰ درصد هزینه ساخت منزل، هزینه زمین است، از بخش های تولید باید استفاده کرد، انجمن های خیرین تشکیل داد زیرا که تامین زمین، تسهیلات ارزان قیمت و سود بانکی پایین موجود است و باید تلاش کرد تا افراد بی خانمان صاحب مسکن شوند.

استاندار خراسان شمالی گفت: همزمان با پیشرفت واحدهای مسکونی باید سرانه مورد نیاز در مقیاس محله رعایت شود و به موازات پیشرفت فیزیکی سرانه مورد نیاز مردم مورد توجه قرار گیرد.

محمدرضا حسین نژاد اظهار داشت: در سراسراستان هر نوع همکاری و مصوبه ای لازم باشد انجام خواهیم داد تا مسکن که حق قانونی افراد است فراهم شود و با ساخت آن سعی کنیم بهره وری و خوشحالی لازم در چهره مردم دیده شود.

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۵۷ هزار نفر در این استان در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که ۳۳ هزار نفر در ۲۰ شهر دارای شرایط هستند.

قاسم قاسمی اظهار داشت: امسال عملیات ساخت ۱۶ هزار و ۴۹۷ واحد شروع شده و ۹ هزار و ۹۷۲ واحد در سامانه ثبت شده و ۵ هزار و ۳۱۶ واحد از نهضت ملی شروع شده که بین ۵۰ تا ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در شیروان ۹ هزار نفر برای این طرح ثبت نام کردند که هزار و ۹۴۱ نفر انصراف داده و هزار و ۶۰۰ نفر مبلغ خود را واریز کردند که برای تکمیل آن ۱۵۰ هکتار زمین مورد نیاز است و ۷۵ هکتار زمین الحاق شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 + 18 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ترانزیت اولویت نخست حوزه حمل و نقل ریلی است

اقتصاد ایران: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: دولت سیزدهم موضوع ...