راهبرد بازار؛ خودروهای جدید ایرانی در سال ۱۴۰۱/ دنا کیفیت پراید را دارد

راهبرد بازار؛ خودروهای جدید ایرانی در سال ۱۴۰۱/ دنا کیفیت پراید را دارد

زمان انتشار : 1401/01/11 - 13:08

در اواخر سال ۱۴۰۰ خودروسازان و مسئولان دستور و وعده‌هایی در مورد ارتقای صنعت خودروسازی کشور دادند. رئیس جمهور در بازدید خود از ایران‌خودرو دستور تولید خودرو اقتصادی با ساختار به روز و تولید سه خودرو قدیمی متوقف و سه خودرو جدید با کیفیت مطلوب را داد. خودروسازان نیز در پی این دستورات وعده‌هایی در مورد تولید خودروهای جدید در سال ۱۴۰۱ دادند.

مدیرعامل ایران‌خودرو نیز اعلام کرد که در این سال هفت محصول جدید توسط این شرکت به بازار عرضه می‌شوند که برخی فیس لیفت و برخی کاملا جدید هستند. سایپا نیز در همایشی اعلام کرد خودرو تیبا از سال ۱۴۰۱ از خط تولید خارج می‌شود و آریا جایگزین آن می‌شود.

دنا کیفیت پراید را دارد

عماد جعفری، کارشناس خودرو گفت: اگر صحبت از تولید فیس لیفت جدید از خودرویی باشد موردی نیست و خودروسازان توان تولید آن را دارند. از کسانی که هیچ اشرافی بر فضای صنعت خودروسازی ندارند توقع توان تحقق افزایش کیفیت و یا تولید خودرو جدید با کیفیت داشت.

او توضیح داد: اما تولید خودرو جدید یعنی فراهم کردن پلتفرم جدید، طراحی نو و موتور جدید. اما در صنعت خودروسازی کشور سه موتور پراید، ۲۰۶ و سمند وجود دارد و با این سه موتور خودروهای به اصطلاح جدید تولید می‌کنند. باید به این نکته نیز توجه کرد که خودروهایی که با موتور مشابه تولید می‌شوند طراحی داخلی آنها نیز مشکل دارد و با کیفیت نیست.

وی افزود: خودرو دنا از جهت طراحی خودرو جذابی است. اما کیفیت یک پراید را دارد. زیرا خودروسازان از قطعه‌ساز درخواست تولید قطعات باکیفیت‌تری نمی‌کنند.

جعفری ادامه داد: تولید محصول جدید زمان‌بر است. عملی شدن این وعده‌ها دور از ذهن است. مگر آنکه فشاری بر خودروساز وارد شود و نیروی متخصص به کار گرفته شود.

۲۲۳۲۲۵

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یک × دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ دنا جهش کرد، کوییک ریخت/ آخرین قیمت تیبا، دنا، رانا و پراید

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، بررسی نوسانات قیمتی در ...