راهبرد بازار؛ تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ‌ها در اروپا بادوام‌تر می‌شوند

راهبرد بازار؛ تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ‌ها در اروپا بادوام‌تر می‌شوند

زمان انتشار : 1401/01/11 - 13:54

اتحادیه اروپا قصد دارد با هدف مقابله با آسیب زیست محیطی کالاهای دور ریخته شده، اطمینان حاصل کند که کالاهای مختلف از کیف دستی گرفته تا لپ‌تاپ‌ها و تلفنهای همراه، بادوام‌تر تولید می شوند.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، تحت پیشنهاد “بسته اقتصاد چرخشی” که از سوی کمیسیون اروپا ارائه شد، شرکتها باید نشان دهند محصولاتی که در داخل اتحادیه اروپا فروخته می شوند، عمر طولانی‌تری دارند و می توانند به راحتی تعمیر و بازیافت شوند.

ویرگنیوس سینکاویچوس، کمیسر محیط زیست اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای گفت: طرحهای مذکور به محض اجرایی شدن می تواند به صرفه جویی انرژی معادل ارزش یک سال واردات گاز طبیعی روسیه به این بلوک تا سال ۲۰۳۰ منتهی شود. هدف ما اطمینان از این است که وابستگی به منابع طبیعی که واقعا در اروپا نداریم را کمتر کنیم. می خواهیم مطمئن شویم که اقتصاد چرخشی فراگیر می شود.

این پیشنهادها که شامل استراتژی دوستدار محیط زیست کردن بیشتر صنعت نساجی و ساخت و ساز است، جدیدترین تلاش اتحادیه اروپا برای رسیدن به سطح کربن خنثی هستند. همچنین هدف از پیشنهادهای اخیر، کاهش وابستگی شدید این بلوک به مواد خامی است که عمدتا از روسیه تامین می شوند.

کمیسر محیط زیست اتحادیه اروپا گفت: هفته آینده به آسیا سفر می کند و با مقامات ژاپن، اندونزی، مالزی و هند برای صحبت درباره طرحهای این بلوک دیدار می کند. این پیشنهادها منطبق با مقررات سازمان جهانی تجارت خواهند بود.

در سطح جهانی، استخراج مواد خام از سال ۱۹۷۰ سه برابر شده است در حالی که در صنعت منسوجات تنها یک درصد نرخ بازیافت وجود دارد. اقلامی که تحت پوشش مقررات جدید قرار می گیرند، در صورت قابل دسترس شدن گذرنامه دیجیتالی، تنها اجازه خواهند داشت در اتحادیه اروپا فروخته شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون اروپا همچنین شرکتها را ملزم خواهد کرد نحوه امحای محصولات فروش نرفته را فاش کنند. این اقدام می تواند به ممنوعیت شیوه امحا در بعضی از صنایع منتهی شود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

8 − پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ مغز متفکری که متوجه خواسته‌های شماست

فناوریِ تقلید قابلیت‌های ذهن انسان یا همان هوش مصنوعی مثل شناخت اشیا، درک و پاسخگویی، ...