راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی: دولت در پایداری امنیت غذایی اقدامات موثری انجام داد

راهبرد بازار؛ وزیر جهاد کشاورزی: دولت در پایداری امنیت غذایی اقدامات موثری انجام داد

زمان انتشار : 1401/01/11 - 22:23

سیدجواد ساداتی‌نژاد روز پنجشنبه در حاشیه شورای اداری شهرستان ششتمد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: رییس جمهوری بر معیشت مردم و حمایت از اقشار محروم تاکید فراوانی دارند.

وی با بیان اینکه در حوزه تنظیم بازار، دولت تامین کالاهای کشاورزی را به جهاد کشاورزی سپرده است، اظهار داشت: اکنون در مقایسه با سال ۱۳۹۹، آرامش خوبی در بازار ایجاد شده و ایجاد صف طولانی برای دریافت برخی کالاها مشاهد نمی شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در سال ۱۴۰۱ تلاش خواهد شد با فرماندهی واحد در تولید، توزیع و نظارت هوشمند بر بازار، شرایط مطلوب تری در سطح کشور برقرار شود.

ساداتی‌نژاد در ادامه با اشاره به حمایت از کشاورزان افزود: صدور اسناد اراضی کشاورزی یکی از مصوبات سفر رییس جمهور به خراسان رضوی است که با تصویب آن تحولی در حوزه کشاورزی رقم خواهد خورد.

وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های کشاورزی خراسان رضوی در بخش های  مختلف به ویژه گیاهان دارویی با صدور اسناد کشاورزی، کشاورزان دارای هویت می شوند.

وزیر جهاد کشاورزی صبح روز پنجشنبه پس از بازدید از طرحهای کشاورزی شهرستان جوین در نشست شورای اداری شهرستانهای داورزن و سبزوار شرکت کرد.

وی در ادامه سفر خود به غرب خراسان رضوی عصر امروز وارد شهرستان ششتمد شد و از برخی طرح های کشاورزی منطقه بازدید کرد.

رییس جمهور و تعدادی از اعضای هیات دولت روز چهارشنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۱ در نخستین سفر استانی خود در سال جدید وارد استان خراسان رضوی شدند.

سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت در خراسان رضوی امروز پنجشنبه نیز ادامه دارد.

رییس جمهور را در این سفر وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و راه و شهرسازی، نفت و نیز معاونانش از جمله رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری همراهی می کنند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از این به ۱۷ استان کشور شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان و مازندران سفر کرده است.

ششتمد با وسعت سه هزار و ۷۸۶ کیلومتر مربع دارای ۲۴ هزار نفر جمعیت است. این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و شامکان، ۴۸ دهیاری و ۵۳ آبادی است.

مرکز شهرستان تازه‌ تاسیس ششتمد در ۲۴۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

19 − هفده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ایجاد منطقه آزاد تجاری کشاورزی در اردبیل ضروری است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا نادر تقی‌زاده روز یکشنبه در ...