راهبرد بازار؛ طرح آمایش سرمایه‌گذاری استانی و شهرستانی صنعت، معدن و تجارت در کشور اجرا می‌شود

راهبرد بازار؛ طرح آمایش سرمایه‌گذاری استانی و شهرستانی صنعت، معدن و تجارت در کشور اجرا می‌شود

زمان انتشار : 1401/01/12 - 04:13

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، “احمد تشکینی” در گردهمایی مدیران ارشد این وزارتخانه افزود: در این طرح مکان‌یابی برای فعالیت‌های مشخص و فعالیت‌یابی برای مکان‌های مشخص مورد توجه است.

وی با اشاره به سطح‌بندی توسعه‌یافتگی استان‌های کشور در قالب طرح آمایش سرمایه‌گذاری صنعت، معدن و تجارت، افزود: در مطالعات اولیه برای تهیه این طرح، سرمایه‌گذاری، سازگاری نداشتن استقرار واحدها و متوازن و متعادل نبودن به عنوان سه چالش اساسی مورد توجه قرار گرفت.

رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صمت در خصوص فرآیندهای تدوین برنامه استانی و شهرستانی سرمایه‌گذاری صنعت معدن و تجارت، توضیح داد: در چهارچوب این طرح شناسایی ظرفیت‌های شهرستان‌ها، راستی آزمایی ظرفیت‌ها، هدف‌گذاری اشتغال، تبیین ساختار صنعت، معدن و تجارت و تحلیل وضعیت طرح‌ها و همچنین تدوین برنامه اجرایی، لحاظ شده است.

تشکینی تصریح کرد: در طرح آمایش سرمایه‌گذاری استانی و شهرستانی صنعت، معدن و تجارت، اسناد مصوب از جمله آمایش سرزمینی طرح توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار مدنظر بوده و ضمن بررسی مشخصات عمومی و جغرافیای طبیعی استان‌ها، نظرات نخبگان این حوزه نیز دریافت شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ قیمت این خودرو ۴۰ میلیون تومان ریخت/ آخرین قیمت دنا، سمند، کوییک و پژو

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی قیمت خودرو ...