راهبرد بازار؛ ممنوعیت کشت‌ شلتوک در زیر شبکه آبیاری کرخه و شاوور

راهبرد بازار؛ ممنوعیت کشت‌ شلتوک در زیر شبکه آبیاری کرخه و شاوور

زمان انتشار : 1401/01/12 - 04:25

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان مسعود صادقی گفت: ممنوعیت کشت‌های تابستانه پرمصرف در شبکه‌های زیر پوشش این شرکت از اواخر سال ۱۴۰۰ با توجه به کمبود شدید منابع آبی و بر اساس تصمیم استانداری و اعلام سازمان آب و برق خوزستان، به طور مکرر اطلاع رسانی‌ شده است.

وی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر اختصاص آب به کانال سلمان برای کشت شلتوک، و ترغیب کشاورزان برای انعقاد قراداد تامین آب ، افزود: ضمن تکذیب این خبر جعلی، به اطلاع می‌رساند پیرو نامه صادره از سوی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان، مورخ سوم اسفند ۱۴۰۰، امکان تامین آب کشت‌های پرمصرف تابستانه نظیر شلتوک و… در زمین‌های زیر پوشش کانال سلمان وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آبیاری کرخه و شاوور بیان کرد: در صورت انعقاد قرارداد تامین آب با اشخاص، این شرکت هیچگونه مسوولیتی به لحاظ تامین آب کشت‌ تابستانه نخواهد داشت.

گفتنی است این شرکت ضمن تکذیب خبر جعلی تامین آب تابستانه کانال سلمان، علاوه بر اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک به کلیه‌ مشترکان و کشاورزان محترم منطقه، از طریق نصب بنر در حوزه کرخه جنوبی نیز، اطلاع رسانی کرده است.

تنش شدید آبی در تابستان پارسال و ممنوعیت کشت پرمصرف آب و تامین نشدن آب کشاورزان که ناشی از کمبود آب سدهای خوزستان از جمله سد کرخه (تامین کننده آب کشاورزی مناطق غرب خوزستان) بود، اعتراضاتی را موجب شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست + ده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛  رشد ۱۳٫۵ درصدی تولید غلات ایران بر اساس آمار فائو / ایران چهاردهمین تولیدکننده بزرگ گندم دنیا شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ...