راهبرد بازار؛ معاون وزیر راه و شهرسازی: صنعتی‌سازی مسکن اولویت این وزارتخانه است

راهبرد بازار؛ معاون وزیر راه و شهرسازی: صنعتی‌سازی مسکن اولویت این وزارتخانه است

زمان انتشار : 1401/01/12 - 07:21

سیدفرزاد نجات نیا چهارشنبه شب به خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار داشت: وارد کردن فناوری به عرصه ساخت و ساز برای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه ها و پاسخ به نیاز مسکن، یکی از ضروریات است و اگر می خواهیم نیاز به مسکن در جامعه مدیریت شود باید به صنعتی سازی توجه بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: در قالب قانون جهش تولید مسکن، قرار است سالی یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود و در این زمینه تاکنون کار مطالعه، کلنگ زنی و یا آماده شدن برای عملیات اجرایی ۸۵۰ هزار واحد مسکونی انجام شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه برای تحقق اهداف قانون جهش تولید مسکن، دستگاه های دولتی باید زمین مازاد را در اختیار ساخت مسکن قرار دهند گفت: زمین های مازاد دستگاه از طریق خوداظهاری شناسایی می شود و علاوه بر آن، وزارت راه و شهرسازی هم زمین های مازاد دستگاه ها را شناسایی کرده و این دستگاه ها موظف هستند زمین مازاد را به ساخت مسکن اختصاص دهند.

معاون پارلمانی وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه در کشور پنج میلیون نفر با ثبت نام در سامانه، متقاضی مسکن دولتی شدند گفت: رویکرد دولت این است که یک میلیون مسکن در یک سال ساخته شود تا با عرضه مناسب، تقاضا در بازار مسکن کاهش یافته و قیمت ها کاهش یابد، در این باره صنعتی سازی کمک شایانی به سرعت دادن به اجرای پروژه ها خواهد داشت.

نجات نیا به منظور کلنگ زنی ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی به استان خراسان شمالی سفر کرده بود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × 2 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ایمنی خانه‌های روستایی کرمان با خیز تسهیلات مقاوم‌سازی

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، یکی از مهمترین نیازهای توسعه ...