راهبرد بازار؛ هشدار محرمانه آمریکا درباره استفاده از نرم افزار کسپرسکی

راهبرد بازار؛ هشدار محرمانه آمریکا درباره استفاده از نرم افزار کسپرسکی

زمان انتشار : 1401/01/12 - 14:02

دولت آمریکا هشدار محرمانه به بعضی از شرکتهای آمریکایی درباره نرم افزار شرکت امنیت سایبری روسی کسپرسکی را یک روز پس از آغاز حمله نظامی مسکو به اوکراین آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، این هشدارهای محرمانه بخشی از استراتژی دولت آمریکا برای آماده سازی تامین کنندگان خدمات زیرساخت حیاتی مانند آب، مخابرات و انرژی برای نفوذهای سایبری احتمالی روسیه است.

رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته اعلام کرد تحریمهای اعمال شده علیه روسیه به تلافی حمله نظامی به اوکراین باعث افزایش حملات سایبری از سوی روسیه خواهد شد اما مقامات کاخ سفید توضیح بیشتری در این باره ندادند.

کسپرسکی یکی از معروفترین سازندگان نرم افزار آنتی ویروس صنعت امنیت سایبری است و مقرش در مسکو قرار دارد و توسط اوژن کسپرسکی تاسیس شده است که مقامات آمریکایی وی را یکی از ماموران اطلاعاتی سابق روسیه معرفی کرده اند.

سخنگوی کسپرسکی در بیانیه ای اعلام کرد این هشدارها درباره ریسکهای استفاده از نرم افزار کسپرسکی، صدمه بیشتری به اعتبار کسپرسکی وارد می کند بدون این که به این شرکت فرصتی برای پاسخ مستقیم به نگرانیهای مطرح شده دهد و درست یا منصفانه نیست.

دولت آمریکا نخستین کشوری نبوده که کسپرسکی را هدف گرفته است. اوایل ماه میلادی جاری دفتر امنیت اطلاعات فدرال آلمان (BSI) با صدور هشداری اعلام کرد استفاده از نرم افزار کسپرسکی می تواند ریسک انجام حملات سایبری یا شنود و جاسوسی را برای نهادهای غربی به همراه داشته باشد. این سازمان دولتی به شکل روشن خواستار ممنوعیت این شرکت و محصولاتش نشد و تنها به شرکتها پیشنهاد کرد از نرم افزارهای غیرروسی استفاده کنند.

بر اساس گزارش رویترز، کسپرسکی در سالهای گذشته همواره ارتکاب خلاف یا همکاری محرمانه با سرویسهای جاسوسی روسیه را تکذیب کرده است. تاکنون آمریکا یا همپیمانانش اطلاعات شفاف و علنی درباره ریسک استفاده از کسپرسکی را ارائه نکرده اند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

درباره بدافزاری که کاربران ویندوز را مورد هدف قرار داده است

براساس اعلام کارشناسان یک نرم‌افزار مخرب به‌طور خاص، کاربران ویندوز را مورد هدف قرار داده ...