راهبرد بازار؛ تولید روزانه ۲۳۰ تن شیر در کشت و صنعت مغان/ افزایش محسوس راندمان گندم، جو و کلزا

راهبرد بازار؛ تولید روزانه ۲۳۰ تن شیر در کشت و صنعت مغان/ افزایش محسوس راندمان گندم، جو و کلزا

زمان انتشار : 1401/01/13 - 07:34

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از روابط عمومی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اسداله محسن زاده، در دیدار با فرماندار پارس آباد مغان با تبریک انتصاب فرماندار و فرا رسیدن عید باستانی نوروز اظهار داشت: سال گذشته برای این بنگاه اقتصادی سالی همراه با ثبات، آرامش و افزایش تولید در حوزه‌های مختلف بود. پارسال تولید گندم به ازای هر هکتار ۵ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم بوده و پیش بینی ما این است که امسال نسبت به سال قبل بهتر از پیش باشد.

 وی اضافه کرد: علاوه بر این ۳۰ درصد در زمینه تولید کلزا و ۴۰ درصد در خصوص تولید جو افزایش راندمان تولید داشته ایم.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان افزود: تولید شیر خام در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قبل از استقرار هیئت مدیره دولتی ۱۶۰ تن در روز بوده است که با اقدامات فنی و کارشناسی انجام یافته در زمینه جیره غذایی سالم و باکیفیت و بهداشتی تر کردن محیط نگهداری دام ها تولید شیر خام از ۲۶ کیلوگرم به ۳۲ کیلوگرم به ازای هر راس دام دوشا رسیده است.

 محسن زاده اضافه کرد: افزون بر آن تعداد دام‌ها از ۱۷ هزار و ۳۰۰ راس به ۲۰ هزار و ۶۰۰ راس افزایش پیدا کرده است و این امر سبب شده بزرگترین مجتمع دامپروری ایران در طول تاریخ تاسیس خود با رکورد بی‌سابقه ۲۳۰ تن تولید شیرخام در روز مواجه شود.

وی گفت: افزایش تولید بوجود آمده در سایه کوشش بی دریغ مدیران، کارشناسان و کارگران این مجموعه عظیم تولیدی بوده و جهت ارج نهادن به زحمات کارکنان، ۲۰ درصد حق جذب به هر یک از آنان اعطا شده و در مناسبت‌های مختلف بسته های نقدی و غیرنقدی معیشتی جهت حمایت از پرسنل اهدا می شود.

 قاسم محمدی، رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان هم با ابراز خوشحالی از انتصاب فرماندار پارس‌آباد از بین مدیران و پیشکسوتان ارزشمدار گفت: امسال مزین به نام تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین شده و خوشحالیم که واژه های اصلی رهبر معظم انقلاب در زمینه کشاورزی و تولید انتخاب گردیده است و ما نیز چندین تفاهمنامه در راستای تحقق شعار سال داریم که نتیجه آن اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری افزود: تا امروز ۷۲ جلسه توسط هیئت مدیره برگزار شده است. این جلسات بصورت هفتگی بوده و تاکنون ۴۷۸ بند محقق و عملی شده است. اهداف، بودجه و مسائل مالی در سال جاری ترسیم شده است و با برنامه ریزی هایی که انجام شده است، امیدواریم سال خوبی داشته باشیم.

جابر جهان بین، فرماندار شهرستان پارس‌آباد مغان هم ضمن تبریک سال جدید گفت: نامگذاری امسال بنام سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین و تاکید مقام معظم رهبری رسالت ما را برای تحقق شعار سال دوچندان کرده است.

 وی ادامه داد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ظرفیت بزرگی است و باید از پتانسیل های آن برای هموار کردن مشکلات بهره برد.

 فرماندار شهرستان پارس آباد با بیان اینکه کشت و صنعت مغان می تواند موتور محرکه اقتصاد استان و حتی کشور باشد،گفت: باید برای ایجاد اشتغال بسترسازی و هدف گذاری شود و حق مردم این منطقه نیست که با توجه به انبوه پتانسیل کشاورزی، جمعیتی و  حتی گردشگری زندگی مشقت باری داشته باشند.

وی با بیان این که مسئولیت برای همه مدیران موقتی است و باید هر فردی در هر شرایطی تاثیرگذار باشد، افزود: این شرکت از دهه‌های پیش دارای مشکلات فراوانی بود که خوشبختانه هیئت مدیره فعلی گام‌های استواری در راستای حل مشکلات برداشته است و انتظار می رود که بیشتر از این هم فعال باشد.

 جهان بین تاکید کرد: خواسته ما این است که هیات مدیره شرکت وضعیت را بیش از این بهبود بخشیده و در جهت اشتغالزایی گام بردارد. بستر لازم در این بنگاه اقتصادی موجود بوده و انشاءالله در سال جدید با مدیریت قوی چهره های مدیریتی تحولی بزرگ را شاهد باشیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 − دوازده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ برداشت خرما در خوزستان آغاز شد

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان روز یکشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ...