راهبرد بازار؛ یک میلیون دستگاه خودرو نوروز ۱۴۰۱ وارد گیلان شدند

راهبرد بازار؛ یک میلیون دستگاه خودرو نوروز ۱۴۰۱ وارد گیلان شدند

زمان انتشار : 1401/01/13 - 22:34

فریبرز مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس آخرین آمار دریافتی از ۴۲ دستگاه تردد شمار استان یک میلیون و ۹۴ هزار و ۸۰۶  دستگاه خودرو وارد و ۸۶۵ هزار و ۸۲۲ خودرو از استان خارج شده است.

وی اظهار داشت: این تعداد ورودی و خروجی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش در ورودی خودرو به استان و ۲۴ درصد خروجی به استان را نشان می دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان بیشترین میزان ورودی خودروها به استان را از طریق محور آزادراه قزوین – رشت با میزان تردد ۵۴۱ هزار و ۲۹۴  وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر– چابکسر با میزان تردد۳۶۸ هزار و ۳۶۸ وسیله نقلیه  عنوان کرد.

مرادی تصریح کرد: همچنین  از بیست و پنجم اسفند ماه گذشته تا پایان وقت هشتم فروردین ماه بیشترین میزان خروجی خودرو ها از استان از طریق محور چابکسر – رامسر با میزان تردد ۳۳۷ هزار  و ۲۹وسیله نقلیه بوده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای طرح ساعت اوج تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ بوده و متوسط سرعت وسایل نقلیه در ساعت اوج ۶۴ کیلومتر در ساعت بوده است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان؛ طی این مدت ۱۹ هزار و ۸۷۶سفر درون استانی و برون استانی با وسایل نقلیه عمومی(از مبدا داخل استان ) انجام شده است که یکصد هزار و ۴۵۶  مسافر در این سفرها جابجا شده اند.

مرادی تصریح کرد: تعداد سفرها و تعداد مسافران حمل و نقل عمومی برون شهری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲۰ درصد و ۱۹ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان اظهار داشت: از بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا پایان وقت هشتم فروردین ماه جاری، ۱۰ هزار و ۱۸۳ تماس از طریق سامانه ۱۴۱ دریافت و توسط کارشناسان مربوطه پاسخ داده شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

کلید کهنه‌ساز را بدهید کلید نوساز بگیرید

معاوضه خانه فرسوده با زمین یا آپارتمان نوساز دولتی، اعطای یک یا دو طبقه تشویقی، ...