کاهش ۲۰ درصدی قیمت لوازم‌ خانگی

رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی سمنان با بیان اینکه فضای سیاسی کشور به سمت آرامش در حرکت است، گفت: نیمه دوم سال کاهش قیمت‌ها را حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد تجربه خواهیم کرد.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از فارس، علی‌اکبر صیادجو در تشریح وضع بازار اظهار کرد: تغییرات محسوسی در وضع بازار و نوسان قیمت‌های لوازم‌خانگی ایجاد نشده و تا حدودی شرایط گذشته در بازار پابرجاست.

وی با تأکید بر اینکه شرکت‌ها برای افزایش قیمت‌ها تا ۱۵ درصد دورخیز کرده‌اند، تصریح کرد: شرکت پارس خزر از این دست شرکت‌هاست که سایت شرکت را بسته و از قبل اعلام کرده بود که در هفته‌های آینده این افزایش قیمت را خواهد داشت.

رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی سمنان با اشاره به اینکه بسته شدن سایت شرکت‌ها همیشه حاکی از افزایش قیمت‌هاست، اضافه کرد: منطق خاصی را نمی‌توان برای این افزایش قیمت‌ها تعریف کرد و دفاع منطقی نمی‌توان از این موضوع داشت.

صیادجو با بیان اینکه اکثر این شرکت‌ها با ارز نیمایی کار می‌کنند، تصریح کرد: ارز نیمایی قیمت ثابتی در هفته‌های اخیر و ارز آزاد هم کاهش قیمت داشته و در کانال حدود ۱۲ هزار تومان قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه افزایش قیمت کالاهای شرکت‌ها به خاطر جنبه روانی بازار است، اضافه کرد: بازار لوازم‌خانگی در رکود قرار گرفته و از طرفی هم تقاضا برای خرید کاهش پیدا کرده است و مردم میل زیادی برای خرید لوازم‌خانگی ندارند؛ چون قیمت‌ها هم بالاست.

رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی سمنان با اشاره به اینکه شرکت‌های داخلی به‌نوعی از شرایط سوءاستفاده می‌کنند، تصریح کرد: این افزایش قیمت‌ها به هیچ عنوان منطقی نیست و تنها جلوه سوء‌استفاده شرکت‌ها را از فضای داخلی دارد.

صیادجو با بیان اینکه قیمت لوازم صوتی و تصویری هم ثابت مانده است، اضافه کرد: طی هفته‌های گذشته تا الآن کاهش یا افزایش قیمتی نداشتیم و تقریب روند قیمت‌ها از یک منطق ثابت برخوردار بوده است و تغییر محسوسی در آن نداشتیم.

وی با تأکید بر اینکه تلاش دولت و تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری حمایت از تولید است، تصریح کرد: این روزها در بحث حمایت از تولید حرکات میدانی را شاهد هستیم تا ثبات را در بازار شاهد باشیم.

رئیس اتحادیه لوازم‌ خانگی سمنان با اشاره به اینکه افزایش تسهیلات و شرایط سهل و آسان در بحث گمرکات از دلایل این حمایت‌هاست، اضافه کرد: تعهدات گمرکات در گذشته فوق‌العاده بالا بود و الآن این تعهدات را از نقد به نسیه تبدیل کردند.

وی با بیان اینکه فضای سیاسی کشور هم به سمت آرامش در حرکت است، تصریح کرد: نیمه دوم سال کاهش قیمت‌ها را حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد تجربه خواهیم کرد.

صیادجو با تأکید بر اینکه حمایت از تولید ملی اشتغال‌زایی را به همراه دارد، اظهار کرد: در بحث تسهیلات و رفع موانع تولید دولت باید گام‌های جدی‌تری بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا