راهبرد بازار؛ ایران بالاترین رشد تولید فولاد را کسب کرد۳۲۶۱۰۶۸

راهبرد بازار؛ ایران بالاترین رشد تولید فولاد را کسب کرد۳۲۶۱۰۶۸

زمان انتشار : 1401/01/14 - 14:55

اقتصاد ایران: ایران طی دو ماه ابتدای ۲۰۲۲ بیشترین میزان رشد در تولید فولاد را بین ۱۰ تولیدکننده برتر جهان کسب کرد. طبق گزارش انجمن جهانی فولاد در این مدت تولید فولاد ایران رشد ۱۱.۸ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری اقتصادایران ،  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در ماه های ژانویه و فوریه سال جاری میلادی مجموع تولید فولاد خام ایران به ۵.۳ میلیون تن رسید. همچنین طبق تخمین این انجمن، تولید فولاد کشورمان طی ماه فوریه نیز به ۲.۵ میلیون تن رسید که ۳.۷درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال گذشته میلادی بوده است.

از سوی دیگر مجموع تولید ۶۴ عضو انجمن جهانی فولاد به ۲۹۹.۴ میلیون تن رسید که ۵.۵درصد کمتر از عملکرد مدت مشابه سال ۲۰۲۱ بوده است. در مدت مورد اشاره چین با منفی ۱۰درصد، برزیل با منفی ۵.۸درصد، ترکیه با منفی ۵.۷درصد، کره جنوبی با منفی ۲.۶درصد و ژاپن با منفی ۲.۴درصد در تولید فولاد مواجه شدند از سوی دیگر هند پس از ایران با افزایش ۶.۶درصدی بیشترین رشد را کسب کرد و آلمان با ۱.۱درصد، روسیه با یک درصد و امریکا با ۶دهم درصد در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

میزان تولید چین به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد در جهان در دو ماه نخست ۲۰۲۲ به ۱۵۸ میلیون تن رسید. تولید فولاد امریکا به ۱۳.۴ میلیون، ژاپن به ۱۵.۱ میلیون، هند به ۲۰.۹ میلیون، کره جنوبی به ۱۱.۲ میلیون، آلمان به ۶.۵ میلیون، ترکیه ۶.۱ میلیون، برزیل به ۵.۶ میلیون و روسیه به ۱۲.۴ میلیون تن رسید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

7 − پنج =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ رشد قابل توجه تولید فولاد ایران در هشتمین ماه ۲۰۲۲

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد تولید فولاد ایران در هشتمین ماه سال جاری میلادی رشد ...