راهبرد بازار؛ ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

راهبرد بازار؛ ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

زمان انتشار : 1401/01/14 - 15:55

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا؛ ارزش سهام عدالت در سال ۱۴۰۰ نوسان زیادی را تجربه کرد، این در حالی است که این بازار از اواسط هفته هفته پایانی اسفند ۱۴۰۰ سمت و سوی دیگری به خود گرفت و توانست بار دیگر به مدار صعودی بازگردد که این روند در نخستین روزهای معاملاتی فروردین ۱۴۰۱ ادامه پیدا کرد.

معاملات بازار سهام امروز (دوشنبه) در حالی به پایان رسید که شاخص کل در ادامه روند صعودی خود  بیش از ۲۹ هزار واحد افزایش داشت. این موضوع باعث شد تا ارزش سهام عدالت که از مدت‌ها قبل در ادامه روند نزولی بازار با افت شدید قیمتی همراه شده بود بار دیگر تحت تاثیر رشد بازار سهام با افزایش قیمت همراه شود.

ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی در بازار امروز به ۲۶ میلیون و ۴۳۳ هزار تومان، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۴ میلیون و ۳۴ هزار تومان و همچنین ارزش سهام ۴۹۲ هزار تومانی  هم به ۱۳ میلیون و ۶ هزار تومان رسید. بر این اساس ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته ۲.۳ درصد افزایش یافت.

این در حالیست که ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی در اواسط اسفند ۱۴۰۰ تا محدوده‌های ۲۳ میلیون تومان کاهش پیدا کرد و به مراتب سهام عدالت ۵۳۲ و ۴۹۲ هزار تومانی نیز با روند نزولی همراه شده بودند.

ارزش سهام یک میلیون تومانی تا قبل از شروع اصلاح بازار سهام در تابستان به بیش از ۳۸ میلیون تومان رسیده بود اما به مرور و قرار گرفتن روند معاملات بورس در فاز اصلاحی از ارزش این سهام در بازار کاسته شد.

آزادسازی سهام عدالت از جمله مسایلی بود که در چند سال اخیر مورد بحث بسیاری از مسوولان قرار داشت، عرضه آن در بورس به عنوان چالشی جدی در بازار مدنظر قرار گرفته بود و فقط در انتظار اجازه رهبر معظم انقلاب بود که در نهایت این اقدام در ۹ اردیبهشت ماه سال گذشته با صدور ابلاغیه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب آزادسازی و از طریق دو روش با عنوان آزادسازی به روش مستقیم و نیز غیرمستقیم فرصت تصمیم‌گیری را در اختیار مشمولان این سهام قرار داد

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

سرمایه در گردش، چالش ۹۰ درصد واحدهای صادراتی استان مرکزی

ایسنا/مرکزی مدیرکل صمت استان مرکزی گفت: ۹۰ درصد واحدهای صادراتی استان در حوزه سرمایه در ...