راهبرد بازار؛ آمادگی صندوق نوآوری برای همکاری با بانک‌ها جهت سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان

راهبرد بازار؛ آمادگی صندوق نوآوری برای همکاری با بانک‌ها جهت سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان

زمان انتشار : 1401/01/19 - 09:01

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از گروه علم و آموزش ایرنا، علی وحدت در نشست مشترک این صندوق با مدیر عامل بانک صادرات با بیان اینکه سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با شبکه بانکی کشور امسال تسریع می شود، افزود: ما در صندوق نوآوری، چهار مدل تاسیس شرکت سهامی عام پروژه، شرکت سرمایه‌گذاری و هلدینگ سهامی عام نمونه، صندوق‌های جسورانه و شرکت تامین سرمایه نوآوری برای هم‌سرمایه‌گذاری با بانک‌های اصلی کشور پیشنهاد کرده‌ایم.

وی همچنین درباره مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی در تاسیس صندوق‌های جسورانه گفت: ما در تاسیس ۱۱ صندوق جسورانه مشارکت داشته‌ایم که رقم آن به بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از برنامه‌های این صندوق در سال ۱۴۰۱ را سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان عنوان کرد و ادامه داد: برنامه ما در حوزه سرمایه‌گذاری، اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری با بانک‌های اصلی کشور در حوزه دانش بنیان است که این امر از تاثیرگذاری بالایی در حوزه دانش بنیان برخوردار خواهد بود.

وحدت به خوش‌حساب بودن شرکت‌های دانش بنیان در پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی از بانک صادرات اشاره کرد و گفت: تحرک جدی‌تری امسال باید در ارایه تسهیلات از سوی بانک صادرات انجام شود، از میان ۶ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان، ۱۵۵ شرکت تاکنون از بانک صادرات تسهیلات دریافت کرده‌اند که امیدواریم این تعداد در سال جاری افزایش یابد.

براساس گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی، وحدت همچنین با یادآوری برنامه این صندوق برای فعال کردن شبکه بانکی کشور در اجرای تبصره ۱۶ لایحه بودجه امسال، اعلام کرد: در طرح جهش تولید دانش بنیان که از سوی مجلس تصویب و به زودی با تایید شورای نگهبان ابلاغ می شود، سرمایه صندوق نوآوری افزایش می یابد و به تاسی از آن قادر خواهیم بود کارهای بزرگ تری با همکاری سایر بازیگران زیست‌بوم نوآوری در کشور از جمله بانک‌ها انجام دهیم تا به توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور منجر شود.

وی، حوزه سرمایه‌گذاری را حوزه‌ای نوپا در صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد و گفت: علاقه‌مند به تداوم همکاری‌ها با شبکه بانکی از جمله بانک صادرات به عنوان بانک پیشرو به خصوص در بخش سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش بنیان هستیم.

بانک صادرات آماده همکاری با صندوق نوآوری است

در ادامه این نشست حجت‌اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات درمورد همکاری‌های هرچه بیشتر این بانک با صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای تحقق شعار «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» گفت: بانک صادرات از ظرفیت بالایی برای تداوم همکاری‌ها با صندوق نوآوری و ارایه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان برخوردار است.

وی آمادگی بانک صادرات در تاسیس شرکت سهامی عام پروژه و هلدینگ، صندوق‌های جسورانه و شرکت تامین سرمایه را اعلام کرد و افزود: ما این آمادگی را داریم تا با صندوق نوآوری در طرح‌های دانش بنیان مشارکت کنیم.

مدیرعامل بانک صادرات بر اعطای تسهیلات ویژه به شرکت‌های دانش بنیان در سال «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» و افزایش سقف تسهیلات درنظر گرفته برای این شرکت‌ها تاکید کرد و درمورد انتشار اوراق صکوک نوآوری یادآور شد: اوراق صکوک باید قابل فروش و سود آن قابل پیش بینی باشد.

در این نشست روح‌الله ذوالفقاری معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی بر ضرورت اجرای برنامه‌ها و اقدامات ویژه از سوی بانک صادرات با محوریت شعار «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» تاکید و علی ناظمی معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی نیز به چهار مدل همکاری مشترک این صندوق با شبکه بانکی کشور از جمله بانک صادرات اشاره کرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

تعیین دستوری قیمت‌ها کمکی به اقتصاد می‌کند؟

تقریبا همه تولیدکنندگان به سیاست تعیین دستوری قیمت‌ها معترض هستند و براین باور هستند که ...