راهبرد بازار؛ هیجان خرید سکه و طلا در هفته سوم فروردین افزایش یافت

راهبرد بازار؛ هیجان خرید سکه و طلا در هفته سوم فروردین افزایش یافت

زمان انتشار : 1401/01/19 - 18:05

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید روز یکشنبه چهاردهم فروردین در مقایسه با پیش از تعطیلات سیزدهم فروردین ماه ۷۰ هزار تومان کاهش داشت و با رقم ۱۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان معامله می‌شد اما با افزایش نرخ ارز دوباره بر مدار صعود قرار گرفت، در روز سه‌شنبه شانزدهم فروردین تا ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید اما دوباره بهای آن کاهش یافت و در آخرین معاملات روز پنجشنبه هجدهم فروردین به قیمت ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در هفته گذشته بین یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نوسان داشت.

براساس این گزارش قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز در هفته گذشته نوسان داشت و در محدوده قیمتی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۵۷۹ هزار تومان در افت و خیز بود.

نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: در هفته دوم فروردین ماه قیمت انس جهانی همچنان تحت تاثیر جنگ اوکراین و روسیه در محدوده ۱۹۱۹ دلار تا ۱۹۴۰ دلار در نوسان بود.

محمد کشتی آرای افزود: اما هفته گذشته قیمت طلا و سکه تحت تاثیر افزایش قیمت ارز قرار گرفت به طوری که روز سه‌شنبه قیمت ارز به بالاترین سطح خود در سال جدید یعنی ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان رسید که رکورد جدیدی در شروع سال ۱۴۰۱ بود.

به گفته وی افزایش قیمت ارز موجب شد در حالیکه بهای سکه و طلا که در حال کاهش بود مجددا افزایش یابد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت انس جهانی طلا در آخرین معاملات امروز ۱۹۲۶ دلار است که نسبت به ابتدای هفته یک دلار افزایش قیمت داشت و سکه طرح جدید به طور متوسط ۳۸۰ هزارتومان و ربع سکه ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت اما نیم سکه و سکه‌های یک گرمی بدون تغییر قیمت در روز پنجشنبه دادوستد شد.

کشتی آرای درخصوص حباب سکه گفت: قیمت انواع سکه با توجه به افزایش نرخ ارز قسمتی از حباب خود را که در طول هفته به دلیل افزایش تقاضا ایجاد شده بود را از دست می‌دادند و حباب سکه تمام بهار آزادی به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۵۰ هزار تومان رسیده بود که رقم بی‌سابقه‌ای بود اما مجددا افزایش قیمت ارز و هیجانی که در بازار برای خرید سکه به‌وجود آمد حباب سکه به ۱۵۰ هزار تومان در روز پایانی هفته گذشته رسید.

این فعال صنفی ادامه داد: بهای طلای آب شده ۱۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۵ هزار تومان افزایش قیمت هفتگی داشت.

وی با بیان اینکه دلار یک شاخص قیمت طلا و سکه در بازار است گفت: دلار به طور متوسط این هفته ۷۵۰ تومان افزایش یافت که تاثیر خود را بر روی بهای سکه و طلا گذاشت. البته در روزهای پایانی هفته با توجه به اخبار آزادسازی بخشی از مطالبات ارزی کشور نرخ ارز کاهش یافت.

کشتی آرای در خصوص قیمت سکه و طلا در هفته آینده نیز گفت: دو متغیر اصلی تعیین کننده قیمت را در پیش رو داریم یکی مذاکرات هسته‌ای ایران و دیگری جنگ اوکراین و روسیه و با توجه به این دو عامل به نظر می‌رسد قیمت‌ها در همین سطح و البته با نوساناتی همراه باشد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 × 3 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ رشد اقتصادی آمریکا در حال کند شدن است

اقتصاد ایران: وزیر خزانه داری آمریکا تورم در کشورش را بسیار بالا خواند و گفت ...