راهبرد بازار؛ احیای حدود ۱۷۰۰ هکتار باغات چای گیلان و مازندران در سال گذشته

راهبرد بازار؛ احیای حدود ۱۷۰۰ هکتار باغات چای گیلان و مازندران در سال گذشته

زمان انتشار : 1401/01/20 - 02:28

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «حبیب جهانساز» با بیان اینکه سال گذشته برای اولین بار اعتبار یارانه نهال به مبلغ ۱ میلیارد تومان به سازمان چای کشور پرداخت شد، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ سازمان چای کشور با اجرای برنامه‌های راهبردی و تدوین شده توسط کارشناسان و متخصصان صنعت چای کشور و با کمک صندوق حمایت از توسعه چای توانست گام‌های موثری در زمینه بهبود تولید و ایجاد شور و نشاط بین چایکاران و صاحبان صنایع ایجاد کند.

رییس سازمان چای کشور اظهارداشت: بازگشت دوباره چایکاران به باغات چای رها شده و احیای دوباره باغات مخروبه، بازگشت هفت واحد تولیدی چای پس از ۲۰ سال به چرخه تولید از دستاوردهای سازمان چای کشور در سال گذشته بوده است.

جهانساز با بیان اینکه سال گذشته حدود ۱۷۰۰ هکتار از باغات چای استان‌های گیلان و مازندران اصلاح، احیا و بهزراعی شد، یادآور شد: احیای باغات در سه سال اخیر سبب افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه در سال‌های آینده خواهد شد و همچنین از خروج ارز جلوگیری خواهد کرد.

وی افزود: این مهم باعث افزایش درآمد صاحبان صنعت چای و چایکاران می‌شود که امیدواریم با اجرا و ادامه این روند و احیای ۶ هزار هکتار از باغات رها شده گام‌های موثری در شکوفایی بیشتر این محصول برداریم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بیست − دو =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ دلالان می‌خواهند زعفران را به قیمت پایین از کشاورزان بخرند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ...