راهبرد بازار؛ محلول‌های ضد رسوب و خوردگی بومی‌سازی شد

راهبرد بازار؛ محلول‌های ضد رسوب و خوردگی بومی‌سازی شد

زمان انتشار : 1401/01/20 - 17:26

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از گروه علم و آموزش ایرنا، «محمد هادی شعله» مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پژوهشی صنعتی آبریزان مهرافزا گفت: ما میتره سرد و صنعتی که هرکدام مدل‌ها و قابلیت‌های مختلفی دارند، تولید کردیم. میتره محلولی رسوب بردار است که میتره صنعتی با نرخ خوردگی کمتر از آب در خودروها، پکیج‌ها و موارد دیگر و میتره سرد در صنایع بزرگ و پالایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نرخ خوردگی کمتر از آب

محلول‌های ضد رسوب و ضد خوردگی میتره در انواع مختلف با توجه به تنوع سیستم‌های تأسیساتی تولید می‌شوند. در فرمولاسیون هر یک از محلول‌های میتره صنعتی، با توجه به آلیاژ بکار رفته در ساختار سیستم تأسیساتی مورد نظر، از مواد مؤثره مناسب و ویژه‌ای استفاده می‌شود.

رسوب املاح موجود در آب در تأسیسات و تجهیزات صنایع مختلف، موجب کاهش میزان انتقال حرارت و درنتیجه کاهش راندمان تجهیزات و افزایش مصرف انرژی می‌شود.

نرخ خوردگی این محلول پایین است که همین موضوع باعث می‌شود، ویژگی خاصی نسبت به همه رسوب بردارها داشته باشد و بدون توقف سیستم، تجهیزات و فرایند صنایع رسوب برداری کل سیستم انجام شود.

جلوگیری از خوردگی

کاربرد محلول میتره در تمام سیستم‌های تأسیساتی فعال با آب در گردش از قبیل بویلر، مبدل حرارتی، برج خنک‌کننده، چیلر، کندانسور، رادیاتور، فن‌کوئل، یونیت هیتر، هواساز، لوله‌های تأسیساتی و مواردی ازاین‌دست است.

این محصول هیچ‌گونه مشابه داخلی و خارجی ندارد، میتره دارویی غیر اسیدی بوده و در حین اینکه وظیفه رسوب برداری و جلوگیری از ایجاد رسوب را بر عهده دارد، به‌صورت چشمگیری از خوردگی نیز جلوگیری می‌کند.

رسوب‌برداری بدون توقف سیستم

از مزایای این محصول حذف رسوبات قبلی سیستم، بدون نیاز به متوقف کردن سیستم برخلاف اسید شویی، ماندگاری به مدت یک سال در سیستم، صرفه‌جویی در مصرف آب، انرژی و نیروی انسانی متخصص و کاملاً به‌صرفه بودن است.

این محصول اجازه رسوب‌گذاری جدید را با هر نوع آب مصرفی به سیستم نمی‌دهد و برخلاف اسید هیچ تأثیری بر بدن انسان ازلحاظ پوستی و تنفسی ندارد، همچنین دوستدار محیط‌زیست است و اثرات مخرب زیست‌محیطی ندارد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با تاکید بر اینکه حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کارساز بوده، گفت: از کمک‌های این مجموعه می‌توان معافیت مالیاتی و حمایت‌ها از نمایشگاه‌های برون‌مرزی را نام برد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ عکس | واردات نسل جدید کیا پیکانتو به کشور قطعی شد

اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت همت کند و واقعا بخواهد، واردات خودرو به زودی ...