راهبرد بازار؛ چرا واحدهای مسکن مهر در مرحله نازک‌کاری، متوقف شده است؟

راهبرد بازار؛ چرا واحدهای مسکن مهر در مرحله نازک‌کاری، متوقف شده است؟

زمان انتشار : 1401/01/21 - 05:35

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی هر کدام در دستورهای ویژه و جداگانه بر تکمیل واحد مسکن مهر باقی مانده تاکید دارند؛ این درحالی است که بسیاری از متقاضیان مسکن مهر با شکایت از اینکه واحد آنها با پیشرفت ۹۰ درصدی در مرحله نازک کاری باقی مانده است و تحویل داده نمی‌شود، نسبت به طولانی شدن مدت زمان تحویل واحدها گلایه‌مند هستند.

«اکبر نیکزاد» رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز شنبه در نشست خبری که در محل ساختمان بنیاد مسکن برگزار شد، در پاسخ به سوال ایرنا درباره اینکه چه تعداد مسکن مهر در حیطه وظایف بنیاد مسکن به صورت نیمه کاره باقی مانده است، گفت: ۸ هزار واحد مسکن مهر تحویل نشده داریم که به دلیل اختلاف با تعاونی مسکن و یا دعوای حقوقی با پیمانکار و یا نبود زیر ساخت آب و برق و گاز و تحویل داده نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که این مشکل را متقاضی می‌تواند به تنهایی حل کند و یا مشمول هماهنگی‌های سازمانی است؟، گفت: بنیاد مسکن در این پروژه‌ها به عنوان کارگزار وزارت راه و شهرسازی است و تمام کارهایی که به ما محول شده بود، انجام شده است؛ ضمن اینکه برای تسریع در تکمیل واحدها و تحویل آن به مردم مشکلات مربوط به پروژه‌ها را به تفکیک و جزییات نوشته‌ایم و اطلاع رسانی انجام شده است.

به گفته نیکزد برخی واحدهای باقی مانده معطل تامین برق رسانی و مواردی است که بر عهده بنیاد مسکن نیست، اما آن را منعکس کرده‌ایم و در سال گذشته نیز چند جلسه با سازمان ملی زمین و مسکن داشتیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌ها که در مرحله تامین اعتبار باقی مانده است و قول تامین اعتبارات را گرفته‌ایم، بیان کرد: در نهایت این پروژه‌ها در صورت تامین اعتبار بنیاد مسکن، تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.

به گفته نیکزاد، سازمان ملی زمین و مسکن پروژه به پروژه و استان به استان مشکلات این ۸ هزار واحد مسکن مهر را اعلام می‌کردند و برآورد ریالی آن را هم نوشته‌ایم که در صورت تامین اعتبار، پیمانکار تعیین و این واحدها تکمیل می‌شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: وزیر راه و شهرسازی نیز اواخر سال قبل در جلسه‌ای تاکید کرد تا مسکن‌های مهر باقی مانده با هماهنگی، هر چه زودتر باید تحویل مردم داده شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دوازده + نه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ زمین ۲میلیون و ۷۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تامین شد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان ملی ...