راهبرد بازار؛ آمادگی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای راه‌اندازی خط عسلویه-کیش

راهبرد بازار؛ آمادگی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای راه‌اندازی خط عسلویه-کیش

زمان انتشار : 1401/01/21 - 11:37

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، «محمدرضا مدرس خیابانی»، در دیدار با مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی، گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آماده تعامل و همکاری با منطقه ویژه پارس جنوبی جهت راه‌اندازی خط کشتیرانی عسلویه- کیش است تا از این طریق، راه‌اندازی خط مسافری در این منطقه را به ثمر برساند.

وی با اشاره به راهبرد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در استفاده از سوخت کم‌سولفور داخلی به جهت رعایت کنوانسیون‌های بین‌المللی خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز شناورهای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به سوخت کم سولفور از یک سو و هزینۀ بالای انتقال سوخت از پالایشگاه شازند اراک به مناطق جنوبی کشور، تقاضای ساخت و یا راه‌اندازی پالایشگاه‌هایی در منطقه عسلویه را داریم تا از طریق آن‌ها بتوانیم سوخت مورد نیاز شناورهای خود در مناطق جنوبی کشور را تأمین کنیم.

مدرس خیابانی گفت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران سالانه خریدار سوخت تولیدی شرکت‌های داخلی است و به این جهت بخش عمده‌ای از نیاز خود را از داخل کشور تامین می‌نماید.

اسدی، مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به حضور پررنگ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در منطقه عسلویه خواستار برقراری ارتباط مستقیم با تمامی شرکت‌های پتروشیمی فعال در منطقه به جهت حمل بار صادراتی آن‌ها به سمت کشورهای مقصد شد.

وی در پاسخ به پیشنهاد مطرح شده از سوی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برقراری خط مسافری در عسلویه، آمادگی جهت چارتر شناورهای اختصاص شده به این مسیر را اعلام کرد.

اسدی برقراری خط کشتیرانی میان کیش- عسلویه را بسیار مهم تلقی و تصریح کرد: این کار به نفع مدیران، پرسنل، خانواده‌های آن‌ها و تمامی فعالان مستقر در این منطقه است؛ ضمن اینکه جام جهانی قطر نیز فرصت بی‌نظیری است که بتوان از این خط به بهترین شکل بهره‌برداری نمود.

وی افزود: آنگونه که در اخبار اعلام می‌شود، ظرفیت تمامی پروازها به سمت قطر تکمیل بوده و قیمت پرواز نیز بسیار بالا است، بنابراین اگر امکان تردد با کشتی فراهم شود، به طور قطع ضمن استقبال، فرصت مناسبی برای کسب درآمد و ایجاد رضایت‌مندی مشتریان است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ستاد بازسازی بنیاد مسکن در ۲۰ نقطه سیل زده کشور فعال است

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، اکبر نیکزاد روز پنجشنبه ...