راهبرد بازار؛ بازگشت صعود به شاخص بورس با ۱۵ هزار واحد رشد

راهبرد بازار؛ بازگشت صعود به شاخص بورس با ۱۵ هزار واحد رشد

زمان انتشار : 1401/01/21 - 13:55

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، در معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۱۲ میلیارد و ۳۶۳ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۰ هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال و در بیش از ۷۵۶ هزار و ۴۹۳ نوبت معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران، بیش از ۱۲ میلیارد و ۳۰۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و در ۵۳۹ هزار و ۴۱۳ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با پنج هزار و ۴۲۵ واحد افزایش به ۳۸۳ هزار و ۵۰۰ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با سه هزار و ۳۸۱ واحد رشد به ۲۳۹‌هزار و ۱۵ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۱۶ ‌هزار و ۹۹ واحد و شاخص بازار دوم، ۱۵ هزار و ۸۰۰ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۷۶۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۹۰۰ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۸۶۳ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۸۱۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۳۹ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۴۲۸ واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۰۲ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل توسعه معدنی و صنعتی صبانور (کنور) با ۱۷۳ واحد، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۱۱۱ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۰۵ واحد، نفت پارس (شنفت) با ۵۸ واحد و به پرداخت ملت (پرداخت) با ۳۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران‌خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، بانک صادرات ایران (وبصادر) و بانک ملت (وبملت) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهار میلیارد و ۹۱۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۳ هزار و ۹۲۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس با رشد ۳۸ واحدی

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۷۴ واحد افزایش داشت و به ۲۰ هزار و ۶۲ واحد رسید.

در این بازار چهار میلیارد و ۲۹۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۴۷ هزار و ۱۶ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۵۳ هزار و ۷۳۲ نوبت بود.

نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) و فرابورس ایران (فرابورس) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، تولید نیروی برق دماوند (دماند)، توسعه سرمایه و صنعت غدیر (سغدیر)، صنعتی بهپاک (بهپاک)، افرانت (افرا) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سگا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

عرضه گوشت قرمز به قیمت سال گذشته

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت که برنامه‌مان رساندن گوشت قرمز به سطح قیمت سالهای ...