راهبرد بازار؛ سامانه فراخوان واگذاری پروژه‌های فناورانه پژوهشگاه فضایی راه‌اندازی شد

راهبرد بازار؛ سامانه فراخوان واگذاری پروژه‌های فناورانه پژوهشگاه فضایی راه‌اندازی شد

زمان انتشار : 1401/01/21 - 15:20

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از راه‌اندازی سامانه فراخوان واگذاری پروژه‌های فناورانه این پژوهشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، دکتر صمیمی درباره این خبر اظهار کرد: با توجه به اینکه شتاب‌دهی در توسعه و بلوغ‌رسانی فناوری‌های فضایی یکی از اولویت‌های اصلی پژوهشگاه فضایی ایران به شمار می‌آید؛ برای این منظور، ایجاد یک شبکه تأمین توانا متشکل از دانشگاه‌ها، بخش‌های خصوصی، صنایع و سازمان‌های فعال کشور در صنعت فضایی امری ضروری است. از این‌رو، سامانه فراخوان واگذاری پروژه‌های فناورانه با رویکرد دستیابی مطلوب به این هدف و مشارکت مؤثر بخش‌های مختلف در اکتساب فناوری‌های فضایی راه‌اندازی شده و آماده بهره‌برداری است.

وی توضیح داد: در مرحله نخست در این سامانه، حدود ۳۰ مسئله فناورانه که تا ۱۰ سال آتی پیش‌روی صنعت فضایی کشور در حوزه‌های مختلف خواهد بود، بارگذاری شده است. این فناوری‌ها در کلاس‌های ماهواره‌های میکرو/ مینی و کیوبست‌ها است که در حوزه‌های تخصصی سازه و مکانیزم، توان و پردازش، کنترل حرارت، کنترل وضعیت، محموله سنجشی و پیشرانش تعریف شده‌اند.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، صمیمی تصریح کرد: متخصصان و علاقه‌مندان به فعالیت در حوزه‌های مذکور می‌توانند با مراجعه به آدرس سامانه در مهلت زمانی اعلام شده در فراخوان، اقدام به ثبت نام و ارسال پیشنهادیه نمایند.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اظهار امیدواری کرد که این سامانه نقش قابل توجهی را در افزایش سطح تعاملات و استفاده بهینه از ظرفیت دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی و دانش بنیان به منظور رفع چالش‌های فناورانه حوزه فضا ایفا کند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اصلی‌ترین فایل‌ها برای انتشار بدافزار شناسایی شدند

جدیدترین بررسی انجام شده، نشان داد برای نخستین بار در سه سال گذشته، فایل‌های آفیس ...