راهبرد بازار؛ جزییات ساخت نهضت ملی مسکن در ۳ فاز از شهر جدید پردیس تشریح شد

راهبرد بازار؛ جزییات ساخت نهضت ملی مسکن در ۳ فاز از شهر جدید پردیس تشریح شد

زمان انتشار : 1401/01/21 - 20:40

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس، اولین جلسه کارگروه ویژه مسکن در پردیس برگزار شد.

تولید مسکن برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه که هنوز از تسهیلات دولت استفاده نکرده‌اند، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت دوازدهم است که این روزها هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های این طرح بزرگ به طور همه جانبه در بخش‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی و همچنین سایر ارکان دولت در حال اجراست. طرح نهضت ملی مسکن به عنوان برنامه اصلی دولت برای خانه‌دار کردن مردم است که در شهر پردیس نیز از این قاعده مستثنا نیست.

به دستور «پیمان پیرفرشی» سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس، باید حداکثر تا یک ماه آینده نقشه‌های آماده‌سازی، برنامه‌ عملیات اجرایی و نظارت بر عملیات اجرایی برای پروژه‌های جدید جمع‌بندی شود.

مرحله اول طرح نهضت ملی در پردیس هم اکنون در حد فاصل فازهای ۵ و ۹ در حال اجراست و بخش دوم نیز شامل پروژه‌های جدیدی است که به زودی و پس از اخذ تاییده‌های لازم، کلنگ ساخت آن در اراضی فاز ۱۲، شهرک فردوس و اراضی الحاقی به زمین زده خواهد شد. در همین خصوص و پیرو دستور «علیرضا جعفری»سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید نخستین جلسه کارگروه ویژه مسکن شهر پردیس برگزار شد.

«پیمان پیرفرشی» سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس ضمن تاکید بر بازبینی طرح اولیه فاز ۱۲، در راستای طرح‌های آماده‌سازی آن، اعلام کرد که به زودی فراخوان انتخاب پیمانکار برای این پروژه‌ها برگزار خواهد شد.

به گفته وی، اراضی فاز ۱۲ در کنار شهرک فردوس و همچنین اراضی حدفاصل فازهای ۵ و ۹ بخش اصلی پروژه‌های طرح نهضت ملی پردیس خواهد بود و در کنار آن برخی از اراضی الحاقی در محدوده شهر که قابلیت داشته باشند نیز در این طرح قرار می‌گیرند. تعاونی‌های مسکنی که در گذشته با دریافت زمین، پروژه‌های مسکونی را آغاز نموده‌اند نیز در این طرح قرار دارند.

با دستور پیرفرشی باید حداکثر ظرف یک ماه آینده نقشه‌های آماده‌سازی، برنامه‌ عملیات اجرایی و نظارت بر اجرای آن برای پروژه‌های جدید جمع‌بندی و گزارش شود. برای مرحله اول نیز حداکثر تا یک هفته آینده جلسه‌ای با حضور واحد فنی و اجرایی شرکت عمران، نمایندگان انبوه‌سازان و مشاورین برگزار خواهد شد و متناسب با نیازهای روز، بازبینی‌هایی صورت خواهد گرفت تا بتوان از حداکثر ظرفیت‌ها استفاده نمود.

با تاکید سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس ، مهم‌ترین ماموریت شرکت عمران پایان موضوع مسکن مهر در سال جاری است که در این راستا قرارگاه جهادی تکمیل پروژه‌ها و رفع نقص تشکیل شده و در سه بخش کمیته اسنادی، کمیته فنی، اجرایی و روبنایی و کمیته اسناد بالادستی و تامین منابع آغاز به کار کرده و موضوعات به طور ویژه در حال پیگیری است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ جوکار: بذرپاش مدیری جوان، برنامه‌ریز و دارای نگاه راهبردی است

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی راه ...