راهبرد بازار؛ نشست مشترک وزرای راه ایران و قطر آغاز شد

راهبرد بازار؛ نشست مشترک وزرای راه ایران و قطر آغاز شد

زمان انتشار : 1401/01/21 - 23:41

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و جاسم بن سیف السلیطی وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر که به منظور پیگیری نتایج سفر آیت الله رییسی به قطر و پشتیانی ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ به جزیره کیش سفر کرده اند، عصر یکشنبه مذاکرات خود را آغاز کردند.
وزیر راه و شهرسازی ایران در آغاز این نشست گفت: این سفر در راستای پیگیری سفر رئیس جمهور کشورمان به قطر انجام شده و آقای السلیطی پس از کیش به نقاط مختلف کشور از جمله شیراز و اصفهان و شمال کشور پس از ماه رمضان در راستای توافقات صورت گرفته انجام می شود.
وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر نیز گفت: حامل سلام امیر قطر به ملت ایران هستم و موضوعات مهمی در خصوص بین ۲ دولت بزرگ دوست ایران و قطر وجود دارد و برای مذاکرات مفصل تر آماده هستیم.
جزیره کیش در روزهای یکشنبه و دوشنبه میزبان وزرای راه ایران و قطر برای پیشبرد اهداف مشترک ۲ کشور در حوزه های مختلف است.
این سفر در پی دستور ویژه آیت‌الله‌ رئیسی‌ رییس جمهور کشورمان برای بهره‌گیری از ظرفیت گردشگری جام جهانی قطر و همچنین پیگیری دیدار وزیر راه و شهر سازی کشورمان با وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر در جریان سفر آیت الله رییسی به کشور قطر برنامه ریزی شده است.
این وزرا در خصوص پشتیبانی ایران از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از جمله راه‌اندازی خطوط منظم کشتیرانی بین بنادر ۲ کشور و توافق برای استفاده بیشتر خطوط هوایی تجاری قطر از آسمان ایران دیدار، گفت و گو خواهند داشت و تفاهمنامه هایی نیز امضا خواهند کرد.
بازدید از برخی جاذبه های گردشگری و زیرساخت های حمل و نقل کیش از دیگر برنامه های این وزرا از سفر به جزیره کیش است.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی شامگاه – شنبه ۲۰ فروردین – و جاسم بن سیف السلیطی وزیر حمل و نقل و ارتباطات دولت قطر ظهر یکشنبه – ۲۱ فروردین – وارد جزیره کیش شدند.
آبان ماه امسال قطر میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال است با توجه به نزدیکی کیش به این کشور استفاده از این فرصت از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته و در این راستا مقرر شده ۵۲۰ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های ورزشی جزیره کیش از جلمه استانداردسازی ۲ زمین چمن و احداث سه زمین دیگر تا مرداد ماه امسال هزینه شود.
همچنین این جزیره برای بهره‌گیری از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دارای ظرفیت هایی همچون ۵۲ هتل با ۱۹ هزار تخت، یک فرودگاه بین المللی با ظرفیت پذیرش حدود ۲ میلیون مسافر در سال، بندرگاه به وسعت ۱۱۰ هکتار با امکان ارایه خدمات مختلف مسافری و باری با اسکله با ظرفیت پذیرش شناورهای ۱۲ هزار تنی است.
فاصله جزیره کیش تا قطر ۲۷۰ کیلومتر است که مدت زمان مسافرت از این جزیره به دوحه با هواپیما حدود ۴۰ دقیقه و با کشتی پنج تا ۶ ساعت است.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

واگذاری مجدد زمین رایگان به تهرانی‌ها در آینده

امروز به ۲۵۰۰ خانواده دارای سه فرزند و بیشتر در استان تهران زمین رایگان اهدا ...