راهبرد بازار؛ بهره‌وری و هوشمندسازی کشاورزی بدون ترویج امکان پذیر نیست

راهبرد بازار؛ بهره‌وری و هوشمندسازی کشاورزی بدون ترویج امکان پذیر نیست

زمان انتشار : 1401/01/22 - 05:48

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «محسن کاظمینی» در حاشیه بازدید از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) و در نشست با شورای مدیران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در خصوص دانش بنیان کردن و هوشمندسازی کشاورزی، افزود: کشاورزی ما از جهت امنیت غذایی خیلی کار دارد، اما با توجه به اقلیمی که داریم، انتظار می‌رود بتوانیم امنیت پایدار غذایی را ایجاد کنیم و دغدغه مردم را از لحاظ دسترسی و فراوانی به آن تامین کرده و شاهد مثبت شدن تراز کشاورزی طی ۴ سال آتی باشیم.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی اظهار داشت: امیدوارم سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بتواند در این مسیر  یک جهش قابل توجه داشته باشد، البته شاید این جهش حتی با تغییر ساختار ترویج به عنوان معاونت وزیر اتفاق بیفتد.

وی یادآور شد: در ۴۰ سال گذشته توجه ویژه به امنیت غذایی نداشته‌ایم و باید به غذای مردم با تغییر نگاه توجه ویژه گام برداریم تا با تغییرات ارزی و اتفاقات منطقه ای و جهانی امنیت غذایمان  دچار چالش نشود.

کاظمینی تصریح کرد: باید در مسیر کشاورزی از تمام ظرفیت‌های علمی و مراکز دانش بنیان استفاده  شود و امیدواریم در پایان سال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کشاورزی باشیم.

به گفته وی، وزارت جهاد کشاوری باید طی ۴ سال تلاش هایش را چند برابر کند و هدفمند به جلو پیش برود تا شاهد این اتفاقات باشیم.

در حاشیه این بازدید از «استانداردهای آموزش و سنجش صلاحیت حرفه ای در بخش کشاورزی» و «سامانه شبکه دانش کشاورزی» رونمایی شد و توسط سردار کاظمینی به بیش از ۱۰ هزار نفر از مدیران، کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی از طریق سامانه پات پیام ترویجی ارسال شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اندازه‌گیری مصرف آب ۳۸ محصول با هدف مدیریت آب کشاورزی

تهران- ایرنا- معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از انجام طرح اندازه‌گیری آب مصرفی ...