راهبرد بازار؛ بهره‌وری و هوشمندسازی کشاورزی بدون ترویج امکان پذیر نیست

راهبرد بازار؛ بهره‌وری و هوشمندسازی کشاورزی بدون ترویج امکان پذیر نیست

زمان انتشار : 1401/01/22 - 05:48

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «محسن کاظمینی» در حاشیه بازدید از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات) و در نشست با شورای مدیران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در خصوص دانش بنیان کردن و هوشمندسازی کشاورزی، افزود: کشاورزی ما از جهت امنیت غذایی خیلی کار دارد، اما با توجه به اقلیمی که داریم، انتظار می‌رود بتوانیم امنیت پایدار غذایی را ایجاد کنیم و دغدغه مردم را از لحاظ دسترسی و فراوانی به آن تامین کرده و شاهد مثبت شدن تراز کشاورزی طی ۴ سال آتی باشیم.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی اظهار داشت: امیدوارم سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بتواند در این مسیر  یک جهش قابل توجه داشته باشد، البته شاید این جهش حتی با تغییر ساختار ترویج به عنوان معاونت وزیر اتفاق بیفتد.

وی یادآور شد: در ۴۰ سال گذشته توجه ویژه به امنیت غذایی نداشته‌ایم و باید به غذای مردم با تغییر نگاه توجه ویژه گام برداریم تا با تغییرات ارزی و اتفاقات منطقه ای و جهانی امنیت غذایمان  دچار چالش نشود.

کاظمینی تصریح کرد: باید در مسیر کشاورزی از تمام ظرفیت‌های علمی و مراکز دانش بنیان استفاده  شود و امیدواریم در پایان سال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کشاورزی باشیم.

به گفته وی، وزارت جهاد کشاوری باید طی ۴ سال تلاش هایش را چند برابر کند و هدفمند به جلو پیش برود تا شاهد این اتفاقات باشیم.

در حاشیه این بازدید از «استانداردهای آموزش و سنجش صلاحیت حرفه ای در بخش کشاورزی» و «سامانه شبکه دانش کشاورزی» رونمایی شد و توسط سردار کاظمینی به بیش از ۱۰ هزار نفر از مدیران، کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی از طریق سامانه پات پیام ترویجی ارسال شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 × 1 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ دلالان می‌خواهند زعفران را به قیمت پایین از کشاورزان بخرند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ...