راهبرد بازار؛ مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

راهبرد بازار؛ مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

زمان انتشار : 1401/01/22 - 06:25

تعطیلات نوروزی هر ساله زمان مناسبی برای گردشگری عموم مردم بوده است. با شیوع ویروس کرونا چند سالی بود که سفرهای نوروزی طرفدار زیادی نداشت و مورد توجه بخش زیادی از مردم نبود؛ با این حال بسیاری از کاربران در چند سال گذشته سفرهای مجازی را به راه انداختند تا بهانه‌ای برای معرفی اماکن سیاحتی و زیارتی شهر خود باشد.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایسنا، مرکز پژوهشی «بتا» در ادامه نوشت: با تزریق واکسن کرونا و کاهش چشمگیر مبتلایان و فوتی‌های کرونا در اواخر سال ۱۴۰۰، تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ فرصت مناسبی برای سفر و تفریح فراهم کرد؛ تا جایی که شاهد حجم عظیمی از مسافران  نوروزی در عید امسال بوده‌ایم.

طبق بررسی‌ها، حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد (اینستاگرام)، تخت جمشید (توییتر) و حافظیه در شیراز (تلگرام)، مورد توجه‌ترین اماکن گردشگری در نوروز ۱۴۰۱ در فضای مجازی بودند.

بنای گردشگری اول در هر بستر بیش از دو بستر دیگر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. اینستاگرامی‌ها بیش از کاربران دو بستر دیگر در نوروز ۱۴۰۱ پیرامون اماکن تفریحی و گردشگری تولید محتوا داشتند. انتشار تصاویر از اماکن گردشگردی بعد از بازدید از آنها، معرفی اماکن مختلف تاریخی، مذهبی و سیاحتی توسط تورهای گردشگردی و افراد مختلف، پیشنهاد سفر به این اماکن توسط اطرافیان و دوستان، اشاره به تاریخچه و علل اهمیت این اماکن توسط کارشناسان این حوزه و … از دلایل پرتکراری این اماکن در فضای مجازی است.

با توجه به بررسی تکرار این اماکن در نوروز ۱۴۰۱، انتشار تصاویر از اماکن گردشگری بعد از بازدید و پیشنهاد سفر به آنها، مهم‌ترین عامل پرتکراری این اماکن در بازه‌ مورد بررسی در شبکه‌های اجتماعی بوده است.

در این گزارش صرفا اماکن گردشگری شامل اماکن تاریخی، مذهبی، آرامگاه مشاهیر و اماکن سیاحتی مورد بررسی قرار گرفته و منابع طبیعی همچون جنگل، تالاب، پارک و … در نظر گرفته نشده است.

بنابر آمارها حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد، تخت جمشید در شیراز و برج میلاد در تهران سه مکان مورد توجه کاربران توییتر در نوروز ۱۴۰۱ بوده است.

حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد، تخت جمشید در شیراز و میدان نقش جهان در اصفهان سه مکان مورد توجه کاربران اینستاگرام در نوروز ۱۴۰۱ بوده است.

مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

تخت جمشید در شیراز، برج میلاد در تهران و حافظیه در شیراز سه مکان مورد توجه کاربران تلگرام در نوروز ۱۴۰۱ بوده است.

مورد توجه‌ترین مقاصد گردشگری مجازی در نوروز

انتهای پیام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ اصلی‌ترین فایل‌ها برای انتشار بدافزار شناسایی شدند

جدیدترین بررسی انجام شده، نشان داد برای نخستین بار در سه سال گذشته، فایل‌های آفیس ...