راهبرد بازار؛ تداوم روند مثبت بورس در روز میانی هفته

راهبرد بازار؛ تداوم روند مثبت بورس در روز میانی هفته

زمان انتشار : 1401/01/22 - 14:19

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، در معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۱۷ میلیارد و ۶۵۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۰ هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال و در بیش از ۸۵۳ هزار و ۷۴۶ نوبت معامله شد.

امروز در ادامه معاملات بورس تهران، بیش از ۱۱ میلیارد و ۳۸۷ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۳ هزار و ۸۱۹ میلیارد ریال و در ۵۶۶ هزار و ۳۵۱ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با سه هزار و ۵۵۰ واحد افزایش به ۳۸۷ هزار و ۴۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۲۱۲ واحد رشد به ۲۴۱‌هزار و ۲۰۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول، چهار ‌هزار و ۷۶۴ واحد و شاخص بازار دوم، هشت هزار و ۷۰۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد پتروشیمی پردیس (شپدیس) با یک هزار و ۸۰ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۴۲ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۴۶۹ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۶۲ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۳۳۸ واحد و بانک پارسیان (وپارس) با ۳۲۵ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۳۲۴ واحد و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۹۴ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۴۹۲ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۲۷۰ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۴۳ واحد، سایپا (خساپا) با ۱۷۶ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۷۵ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۴۷ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۲۹ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۱۲۸ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، گروه بهمن (خبهمن)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران‌خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، سایپا (خساپا) و پارس خودرو (خپارس) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهار میلیارد و ۴۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۰ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۲۹ واحد افزایش داشت و به ۲۰ هزار و ۱۹۱ واحد رسید.

در این بازار ۶ میلیارد و ۲۷۲ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۴۷ هزار و ۱۶ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۸۷ هزار و ۳۹۵ نوبت بود.

نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی مارون (مارون)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، نفت ایرانول (شرانل) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین صنعتی مینو (غصینو)، فرابورس ایران (فرابورس)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، زغال سنگ پرورده طبس (کزغال) و بیمه سامان (بساما) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ شرایط خرید کامیون در بورس اعلام شد

تهران- ایرنا- بورس کالا شرایط خرید کامیون کشنده فاو متعلق به شرکت سیباموتور را که ...