راهبرد بازار؛ جان دوباره در معاملات بازار سرمایه تحت تاثیر اقدامات به موقع سازمان بورس

راهبرد بازار؛ جان دوباره در معاملات بازار سرمایه تحت تاثیر اقدامات به موقع سازمان بورس

زمان انتشار : 1401/01/22 - 16:21

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از سازمان بورس و اوراق بهادار، «مجید محمدعلی‌زاده آرانی» به اقدامات اخیر سازمان بورس و تاثیر آن بر روند معاملات بورس اشاره کرد و افزود: یکی از تصمیمات اخیر سازمان بورس، افزایش عمق مظنه قیمت‌ها در معاملات بود که این اقدام می‌تواند با برخی از محاسن همراه شود.

وی به اثر مثبت این تصمیم سازمان بورس اشاره کرد و اظهار داشت: اثر مثبت آن به‌گونه‌ای خواهد بود تا سرمایه‌گذارانی که در این بازار در حال معامله هستند، بتوانند براساس دسترسی‌های ایجاد شده در زمینه عمق بازار، تصمیماتی را نسبت به قیمت‌ها و نیز حجم معاملات ثبت شده اتخاذ کنند.

محمد علی‌زاده آرانی خاطرنشان کرد: در گذشته معامله‌گران بازار سرمایه با سیستم استیشن‌های تالار معاملات فعالیت می‌کردند؛ این در حالیست که اکنون دیگر تفاوتی بین آنلاین‌ها و معامله‌گرها وجود ندارد و این مساله می‌تواند به عنوان یکی از مزایای افزایش عمق مظنه تلقی شود.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه اقدام سازمان بورس در خصوص افزایش عمق مظنه بازار از جمله تصمیمات مثبتی است که در نخستین روزهای معاملاتی سال جاری اتخاذ شد، گفت: این اقدام زمینه ساز عدالت معاملاتی برای معامله‌گرانی است که از طریق سامانه‌های معاملاتی آنلاین و سامانه معاملاتی در تالارهای شرکت بورس در حال فعالیت هستند؛ بنابراین به واسطه چنین اقدامی دسترسی یکسانی برای همه معامله‌گران فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: با افزایش عمق مظنه دیگر جای هیچ ایراد، شک و شبهه‌ای در معاملات بازار وجود ندارد و این اقدام به طور حتم سبب تسهیل در تصمیم‌گیری سهامداران برای انجام معاملات در این بازار خواهد شد.

محمدعلی‌زاده آرانی با تاکید بر اینکه واکنش بازار نسبت به این تصمیم سازمان بورس مثبت بود و می‌توان از آن به عنوان اقدام به موقع مسوولان سازمان بورس یاد کرد، گفت: اکثر فعالان حاضر در بازار از این اقدام سازمان استقبال کردند و به طور قطع تاثیر مثبت آن بیشتر از تاثیر منفی خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه به مجموعه اقدامات انجام شده از سوی سازمان بورس اشاره کرد و افزود: تاکنون همه تصمیمات اتخاذ شده در راستای بهبود وضعیت معاملات بورس مطلوب بوده و به نظر می رسد افزایش سرعت در ارائه مجوزهای نهادهای مالی مانند شرکت‌های سبدگردان، مشاور سرمایه‌گذاری، کارگزاری و نیز تصمیماتی که قرار است در زمینه افزایش دامنه نوسان اتخاذ شود، کارگشا خواهند بود و جان دوباره ای را در روح بازار سرمایه به جریان خواهند انداخت.

وی اظهار داشت: این اقدامات می‌تواند انگیزه‌ای در تحرک بازار سرمایه باشد و تاکنون تصمیماتی که از سوی مسوولان در حوزه بازار سرمایه اتخاذ شده است منطقی و مثبت بوده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

12 − شش =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ شاخص بورس منفی شد – ایرنا

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، شاخص هم‌وزن با یک ...