پردرآمدترین معلمان جهان- اینفوگرافی

در بسیاری از نقاط جهان معلمان و دانش‌آموزان خود را برای بازگشت به مدرسه و آغاز فصل جدید تحصیلی آماده می‌کنند.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از عصر ایران، متقاضیان شغل معلمی در “لوکزامبورگ” -کشوری کوچک در اتحادیه اروپا- بیشترین میزان دریافتی برای مقاطع ابتدایی در جهان را دارند. در لوکزامبورگ یک معلم تازه کار مقطع ابتدایی به صورت سالانه حدود ۷۰ هزار دلار درآمد داشته و پس از چند سال تجربه درآمد سالانه‌اش به مبلغ قابل ملاحظه ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ دلار می‌رسد.

براساس گزارش‌های سال ۲۰۱۷، پس از آموزگاران لوکزامبورگی، معلمان آلمانی در مقاطع ابتدایی بیشترین دستمزد میان هم‌صنفان خود را می‌گیرند. یک آموزگار آلمانی در این مقطع سالانه بیش از ۵۶ هزار دلار درآمد دارد و پس از ۱۵ سال تجربه درآمدش به بیش از ۷۰ هزار دلار خواهد رسید.

آموزگاران مقاطع ابتدایی در آمریکا بیشتر از برخی از کشورهای توسعه یافته درآمد دارند/ عکس: gvwire

پردرآمدترین کشورهای جهاندر کدام کشورها کار می‌کنند؟ (+اینفوگرافی)

در آمریکا تاریخ بازگشت به مدرسه با توجه به مناطق مختلف بین ماه‌های “جولای” تا “سپتامبر” متفاوت است. بسیاری از مدارس آمریکا اولین روز تحصیلی خود را پس از تعطیلات روز کارگر آغاز می‌کنند. روز کارگر اولین دوشنبه ماه سپتامبر و یکی از تعطیلات رسمی در آمریکاست.

در سال ۲۰۱۷، متوسط درآمد سالانه آموزگاران مقاطع ابتدایی در آمریکا حدود ۳۹ هزار ۱۳۸ دلار برآورد شد. این درآمد از نرخ پرداختی معلمان مقاطع ابتدایی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته بیشتر است.

طبق گزارش “سازمان همکاری و توسعه اقتصادی” (OECD) معلمان آمریکایی مقاطع ابتدایی، پس از ۱۵ سال تجربه به درآمد سالانه ۶۱ هزار دلار خواهند رسید.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی سازمانی بین‌المللی متشکل از ۳۵ عضو است که اعضای آن متعهد به اصول “دموکراسی” و “اقتصاد آزاد” هستند. مقرّ اصلی این سازمان در شهر پاریس فرانسه قرار دارد.

آموزگاران مقاطع ابتدایی در لوکزامبورگ بیشترین درآمد در میان همکاران خود در جهان را دارند/ لوکزتایم

پردرآمدترین کشورهای جهاندر کدام کشورها کار می‌کنند؟ (+اینفوگرافی)

میزان درآمد کنونی آموزگاران مقاطع ابتدایی در آمریکا تقریبا با متوسط درآمد سالانه همکارانشان در کانادا برابری می‌کند. یک معلم کانادایی در مقطع ابتدایی حدود ۳۹ هزار ۲۲۲ دلار -در سال- درآمد دارد و پس از ۱۵ سال سابقه درآمدش به ۶۵  هزار دلار افزایش می‌یابد.

براساس آمار فوربس معلمان مقاطع ابتدایی کانادا و آمریکا نیز به ترتیب در فهرست سومین و چهارمین آموزگاران پردرآمد جهان قرار می‌گیرند.

در توسعه‌یافته‌ترین کشورهای آسیایی، حقوق پایه معلمان ابتدایی نیز در همین سطح است و تقریبا به بیش از ۳۰ هزار دلار -در سال- در ژاپن و کره جنوبی می‌رسد. هر چند در هر دوی این کشورها، میزان دستمزد یک معلم با سابقه و با تجربه کار ۱۵ ساله به بیش از ۵۰ هزار دلار در سال خواهد رسید.

جدول کشورها با بیشتترین میزان پرداختی به معلمان مقاطع ابتداییم فوربس

پردرآمدترین کشورهای جهاندر کدام کشورها کار می‌کنند؟ (+اینفوگرافی)

با این اوصاف آموزگاران مقاطع پایه در کره جنوبی در رده پنجم معلمان پردرآمد جهان و همکاران ژاپنی آنها در رده ششم این جدول قرار دارند.

 در اسپانیا نیز شاهد پرداخت متوسط ۳۸ هزار و ۹۸۷ دلار  به معلمان تازه‌کار مقاطع ابتدایی هستیم. آنها پس از ۱۵ سال تجربه به درآمد ۴۵ هزار و ۶۹ دلاری می‌رسند. این رقم معلمان سطح ابتدایی اسپانیا را در رده هفتم پردرآمدهای این حرفه در جهان قرار می‌دهد.

در برخی از کشورهای توسعه یافته اروپایی، معلمان تازه کار مقاطع ابتدایی درآمدی کمتر از ۳۰ هزار دلار -درسال- دارند. به عنوان مثال حقوق معلمان تازه کار در فرانسه به ۲۹ هزار و  500 (دلار) و در ایتالیا به ۲۸ هزار و ۵۰۰ دلار می‌رسد. از طرفی انتظار نداریم حداکثر حقوق آنها پس از ۱۵ سال تجربه به بیش از ۳۶ هزار دلار در فرانسه و ۳۴ هزار و ۴۰۰ دلار در ایتالیا برسد.

 در آسیا آموزگارن مقاطع ابتدایی کره جنوبی و ژاپن بیشترین میزان دربافتی را دارند/ ژاپن تایمز

پردرآمدترین کشورهای جهاندر کدام کشورها کار می‌کنند؟ (+اینفوگرافی)

دهمین آموزگاران پردرآمد مقاطع ابتدایی در جهان در مکزیک فعالیت می‌کنند. یک معلم تازه کار در این کشور سالانه حدود ۱۹ هزار و ۸۹۳ دلار حقوق می‌گیرد و پس از ۱۵ سال سابقه درآمد ۳۱ هزار دلاری را برای خود رقم می‌زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا