راهبرد بازار؛ بیمه سلامت رایگان برای ۲ هزار نفر از ساکنان محلات کم برخوردار کرمانشاه صادر شد

« امید قادری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه دولت مردمی آقای رئیسی توجه ویژه ای به اقشار ضعیف جامعه دارد و در تلاش است روز به روز پوشش خدمات درمانی خود را به اقشار محروم جامعه وسعت بیشتری ببخشد افزود: طرح بیمه فراگیر محلات کم برخوردار دولت سیزدهم با هدف کاهش هزینه های درمانی اقشار آسیب پذیر فاقد بیمه به صورت رایگان توسط بیمه سلامت صادر می شود.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۷۲ محله در سطح کشور به عنوان محلات کم برخوردار شناسایی شده است گفت: این طرح با هم افزایی نهادهای حمایتی؛ کمیته امداد، سازمان بهزیستی، هلال احمر، بسیج، سپاه و دیگر نهادها برای شناسایی افراد فاقد بیمه درمانی در محلات کم برخوردار اجرا می شود.

قادری بیان داشت: برای مشمولان این طرح نیز مانند بیمه همگانی سلامت پزشک خانواده تعیین می شود و  افراد بیمه شده برای دریافت خدمات درمانی، بهداشتی، پزشکی ابتدا باید به پزشک خود مراجعه کنند و سپس در صورت صلاح دید پزشک خانواده مراحل درمانی خود در دیگر مراکز درمانی مانند متخصص ، بیمارستان ها و داروخانه و دیگر موارد پزشکی طی می کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه هدف دولت از اجرای این طرح را کاهش هزینه های درمانی برای اقشار ضعیف و آسیب پذیر عنوان کرد و افزود: ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی در محلات کم برخوردار و کاهش هزینه های ساکنان از دیگر اهداف این طرح است.

وی اعلام کرد: در طرح بیمه رایگان محلات کم برخوردار که به تازگی ابلاغ شده است فرصت برای معرفی مشمولان این نوع بیمه سلامت ( افراد فاقد بیمه درمانی ساکن در محلات کم برخوردار) توسط نهادهای حمایتی هنوز وجود دارد.

قادری در پایان از شهروندان خواست با شماره گیری سامانه ۱۶۶۶، یا کد دستوری پیامکی *۱۶۶۶#  تماس بگیرند و از جزئیات بیشتر طرح آگاهی یابند.

ایرنا کرمانشاه همیشه یار و یاور بیمه سلامت بوده است

  مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به تعامل بالای دفتر مرکز ایرنا کرمانشاه با بیمه سلامت گفت: ایرنا کرمانشاه همیشه و همواره درتمام لحظات یار و یاور بیمه سلامت بوده و در تمام پروژه به ویژه طرح های ملی در انعکاس اخبار و پوشش برنامه ها بیمه سلامت تنها نگذاشته است.

قادری افزود: بیشتر اخبار بیمه سلامت ابتدا از خبرگزاری ایرنا منتشر می شود سپس دیگر پایگاه های خبری آن را انعکاس می دهد.

وی اظهار کرد: ایرنا همیشه مرجع معتبر اخبار درست است و  موفقیت و سلامت کارکنان دلسوز این مجموعه را از خداوند منان ارزومندم.

۶۰درصد جمعیت استان زیرپوشش بیمه سلامت است

بیمه سلامت کرمانشاه، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر یعنی ۶۰ درصد از جمعیت استان را در قالب پنج صندوق بیمه‌ای شامل، «صندوق کارکنان دولت»، «صندوق روستاییان و عشایر»، «صندوق بیمه همگانی رایگان»، «صندوق ایرانیان» و «صندوق سایر اقشار» زیرپوشش دارد.

اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا