راهبرد بازار؛ بالاترین رکورد روزانه بارگیری در راه‌آهن اراک ثبت شد

«حمید گوگوچانی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: اداره کل راه‌آهن اراک با بارگیری ۱۳۳ واگن باری در روز هفتم فروردین ماه جاری رکورد بارگیری در این ناحیه را جابه جا کرد.

وی ادامه داد: آخرین رکورد بارگیری در این ناحیه  ۲۹ دی ماه سال گذشته با بارگیری ۱۴۶ واگن به میزان ۶ هزار و ۹۶۰ تن بوده‌است.

مدیرکل راه‌آهن اراک خاطرنشان کرد: مازوت،گاز و  مازوت کم گوگرد از از عمده بارهای بارگیری شده در راه‌آهن این شهرستان بوده‌ است.

گوگوچانی گفت: مازوت، گاز مایع و مواد شیمیایی از جمله مهمترین کالاهایی بود که امسال از طریق راه آهن این شهرستان به نقاط مختلف کشور از جمله بندر شهید رجائی، ماهشهر، نکا و کشورهای آسیای میانه و ترکیه حمل شده‌ است.

مدیر کل راه آهن اراک جذب چشمه‌های جدید باری، کاهش تردد جاده‌ای و انتقال آن به ریل بر اساس برنامه های توسعه‌ای کشور را از برنامه‌های اولویت‌دار راه‌آهن اراک عنوان کرد و افزود: تلاش جهادی، ایجاد تعامل مناسب بین صاحبان بار و مالکان واگن ها، رفع مشکلات دسترسی ریلی و تامین به موقع واگن و سیر آنها از عوامل اثرگزار در افزایش بارگیری راه آهن این شهرستان است.

حوزه راه آهن اراک با ۵۳۲ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم, مرکزی, لرستان, همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را زیر پوشش دارد.

دکمه بازگشت به بالا