افت ۷ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) هفت هزار و ۹۱۵ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۹۴ هزار و ۱۶۶ واحد رسید.

به گزارش راهبرد بازار به نقل از ایرنا، براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۳۶۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۱۴۹ میلیارد ریال در ۴۹۳ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۱۲۱ واحد کاهش به ۸۴ هزار و ۲۴۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۱۹ واحد کاهش به ۵۶ هزار و ۳۹۵ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز هشت هزار ۸۹۲ واحد کاهش به رقم ۳۳۷ هزار و ۸۴۵ واحد رسید، شاخص بازار اول پنج هزار و ۸۰۱ واحد و شاخص بازار دوم ۱۵ هزار و ۸۷۶ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، بانک کارآفرین (وکار) با ۳۵ واحد و سیمان تهران (ستران) با ۲۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۹۴ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۵۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۹۲ واحد، شرکت مخابرات ایران (اخابر) با ۲۷۵ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۶۷ واحد، س. صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۴۵ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۱۹ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و پالایش نفت تهران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرویی ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۲۴ میلیون و ۸۰۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۰۳ واحد افت داشت و بر روی کانال سه هزار و ۸۸۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۰ هزار برگه سهم به ارزش بیش از هشت هزار و ۹۹۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، قاسم ایران (قاسم)، نیروگاه زاگرس کوثر (بزاگرس) و جنرال مکانیک (رنیک) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پالایش نفت شیراز (شراز) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا