راهبرد بازار؛ برداشت یونجه در اراضی کشت و صنعت مغان آغاز شد

راهبرد بازار؛ برداشت یونجه در اراضی کشت و صنعت مغان آغاز شد

زمان انتشار : 1401/02/14 - 12:04

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، اسداله محسن زاده روز چهارشنبه در بازدید از مزارع یونجه سطح زیرکشت محصول یونجه این شرکت در سالجاری را بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: اجرای بموقع عملیات داشت از قبیل آبیاری، مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز تاثیر بسزایی در افزایش راندمان داشته و امید می رود با توجه به وضعیت مناسب مزارع و مدیریت صحیح عملیات داشت و برداشت؛ علوفه تولیدی از کمیّت و کیفیت چشمگیری نسبت به سال گذشته برخوردار باشد.

وی اظهار کرد: محصول یونجه از لحاظ اصلاح الگوی تناوب زراعی و تقویت اراضی به لحاظ قرارگیری در رده گیاهان تثبیت کننده ازت می باشد و بدلیل داشتن میزان پروتئین بالا نقش مهمی در بهبود جیره گاوهای شیری ایفا می نماید.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان ادامه داد: امسال جهت حمایت از عشایر و دامداران منطقه پیرو هماهنگی بعمل آمده با استاندار اردبیل و با در نظر گرفتن خشکسالی و کمبود علوفه در منطقه بیش از ۳۰۰ تن علوفه یونجه در بین دامداران و عشایر توزیع گردید.

وی اظهار کرد: همچنین بخشی از مزارع یونجه در سال گذشته جهت چرای احشام عشایر بصورت پس چرا در اختیار آنان قرار داده شد.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

این شرکت در اجرای قانون خصوصی‌سازی در سال ۱۳۸۸ در لیست واگذاری‌ها قرار گرفت و بعد از چهار فقره آگهی درسال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد.

این واگذاری با توجه به اعتراض‌هایی که بدنبال داشت در شانزدهم مهرماه سال ۱۳۹۹ با پنج رای موافق و یک رای مخالف هیات داوری ابطال شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ ایجاد صنایع تبدیلی و گلخانه در توسعه ملکان از برنامه های دولت است

تبریز – ایرنا – سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با تشریح برنامه های دولت برای توسعه ...