راهبرد بازار؛ الزاماتِ کرونایی ورود مسافر به ایران به حالت قبل بازگشت/ همراه داشتن کارت واکسن و برگه آزمایش کرونا الزامی است

راهبرد بازار؛ الزاماتِ کرونایی ورود مسافر به ایران به حالت قبل بازگشت/ همراه داشتن کارت واکسن و برگه آزمایش کرونا الزامی است

زمان انتشار : 1401/02/14 - 15:04

«محمد رضا سیف» امروز چهارشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: تغییرات موقتی که وزارت بهداشت در ایام نوروز در دستورالعمل‌ها ایجاد کرد با هدف تسهیل سفر در تعطیلات نوروز بود؛ اما اکنون موجب دوگانگی فهم مردم از الزامات ورود مسافر به کشور شده است.

وی درباره آخرین مقررات مربوط به ورود مسافر به کشور گفت: بر اساس آخرین مصوبه ستاد کرونا تمام مسافران ورودی به ایران اعم از ایرانی و غیر ایرانی که بیشتر از ۱۲ سال سن دارند باید دارای کارت تزریق واکسن باشند هم چنین لازم است تستPCRدر بازه زمانی۷۲ ساعته داشته باشند.

سیف توضیح داد: بر این اساس داشتن شرط تزریق دودوز واکسن که از تزریق آخرین دوز آن ۱۴ روز گذشته باشد و هم چنین داشتن تست پی سی آر منفی الزامی است.

وی درباره چرایی سرگردانی مسافران توضیح داد: در برهه‌ای از زمان که مربوط به تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ بود بخشنامه‌ای از سوی وزارت بهداشت صادر شد که مسافران می‌توانند تنها با داشتن یکی از شروط(تست pcr منفی، یا تزریق دو دوز واکسن) وارد کشور شوند. درحال حاضر آخرین مقررات بیانگر داشتن هر دو شرط است.

وی گفت: فقط برای ورود مسافران عراقی به ایران و به این دلیل که تردد مسافر بین ایران و عراق زیاد است ، مسافران عراقی می‌توانند با گواهی تزریق واکسن و یا فقط تست PCR ۷۲ ساعته وارد کشور شوند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

15 − یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ روسای راه‌آهن ایران و قزاقستان تفاهم‌نامه همکاری ریلی امضا کردند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از راه‌آهن جمهوری ...