راهبرد بازار؛ قیمت الاغ چند میلیونی شد

راهبرد بازار؛ قیمت الاغ چند میلیونی شد

زمان انتشار : 1401/02/14 - 15:45

در حالی که سال گذشته بهای الاغ جهت همراهی با گله یا باربری در محدوده کمتر از یک میلیون تا دو میلیون تومان بود؛ امسال اگهی‌های اعلامی برای فروش الاغ حکایت از افزایش قابل توجه قیمت‎ها دارد.
قیمت الاغ در شهرهای مختلف البته متفاوت است اما در نهایت بهای خرید یک راس الاغ بین یک میلیون و پانصد هزار تومان تا پنج میلیون تومان گزارش شده است.
جوانی و نوع استفاده این حیوان در قیمت آن تاثیرگذار است. الاغ‌ها غالبا براس سواری، همراهی گله و یا باربری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت الاغ ماده جوان در اطراف زنجان دو میلیون و دویست هزار تومان اعلام شده است. در استان گلستان که قیمت این حیوان بالاست، بهای یک راس الاغ حدودا چهارساله پنج میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شد .
بهای کره الاغ در همدان ، که یکی از پرشمارترین آگهی‌ها را به واسطه انبوه روستاهای موجود دارد، یک میلیون و پانصد هزار تومان اعلام شده است.
قیمت الاغ نر سواری نیز در این منطقه دو میلیون و پانصد هزار تومان و الاع چهارساله تا سه میلیون تومان اعلام شد. در استان کردستان نیز الاغ نر جهت باربری دو میلیون و پانصد هزار تومان قیمت خورده است.
در اردبیل الاغ نر سه میلیون تومان و در روستای اطراف تهران سه میلیون و پانصد هزار تومان به بالا اعلام شده است .

الاغ

فروشندگان می‌گویند افزایش قابل توجه قیمت یونجه، جو و حتی کاه، قیمت این حیوان را بالا برده است. بهای هر کیلو کاه نیز در سال گذشته بنا بر اعلام فروشندگان به حدود دو تا سه هزار تومان افزایش یافته است.
بهای هر کیلو یونجه نیز از چهار هزار تومان به هشت هزار تومان افزایش یافته است .

۲۲۳۲۲۳

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛  واکنش بازارها احساسی است؟

اقتصاد نیوز نوشت: اعلام اخباری مبنی بر تنزل رتبه کووید در میان بیماری‌های عفونی با ...