راهبرد بازار؛ قول معاون وزیر جهاد درباره قیمت روغن / منتظر گرانی نباشید

راهبرد بازار؛ قول معاون وزیر جهاد درباره قیمت روغن / منتظر گرانی نباشید

زمان انتشار : 1401/02/14 - 18:06

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، عسگرزاده معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگویی تلویزیونی در واکنش به شایعه گرانی روغن گفت: بر اساس توافق صورت گرفته وزارت جهاد کشاورزی با تولید کنندگان، کمبود موجود در بازار روغن برطرف می‌شود؛ دولت هزینه‌های سربار تولید کنندگان را جبران می‌کند و به طور مستقیم یارانه ای به خود کارخانه دار داده می شود تا فشاری به قیمت مصرف کننده وارد نشود.

وی گفت: با جبران ما به التفاوت هزینه های تولید توسط دولت، کارخانه‌ها دوباره تولید را انجام می دهند و تولید تا یک هفته آینده به ثبات قبلی خود برمی‌گردد.

بنابر این گزارش اما به دلیل قیمت کمتر روغن در بازار در مقایسه با کشور های همسایه، شاهد قاچاق و خروج این محصول از کشور هستیم، به طوری که مصرف روغن نباتی قبل از اختصاص یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن بود اما اکنون به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن افزایش یافته است.

معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی همچنین درباره راهکار جلوگیری از قاچاق روغن نباتی اظهار داشت: با تغییرات ایجاد شده در سامانه جامع تجارت راه ارسال بیشتر از سهمیه روغن به استان‌ها و تا حدود زیادی قاچاق و خروج این محصول از کشور گرفته شده است.

۲۲۳۲۲۷

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

هفده − دوازده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ هشدار دامپزشکی گیلان برای پیشگیری تب‌کریمه کنگو

در اطلاعیه دامپزشکی استان گیلان که امروز دوشنبه منتشر شد، آمده‌است: با توجه به افزایش ...