راهبرد بازار؛ رگبار و رعد و برق شدید در پایتخت/ وقوع پدیده گرد و غبار در نیمه غربی و مناطق جنوبی کشور

راهبرد بازار؛ رگبار و رعد و برق شدید در پایتخت/ وقوع پدیده گرد و غبار در نیمه غربی و مناطق جنوبی کشور

زمان انتشار : 1401/02/16 - 18:21

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی«کبری رفیعی» افزود:امروز و فردا در شمال غرب کشور، سواحل خزر، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور به ویژه دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش باران را خواهیم داشت که در بعضی از ساعات به شکل رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و گاهی همراه با گرد و خاک خواهد بود.

وی با بیان اینکه طی این مدت در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و کرمان بارش‌ها به شکل پراکنده رخ می‌دهد خاطرنشان ساخت: اما فردا پایداری‌ها در بیشتر مناطق مذکور تقویت می‌شود و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ وجود دارد، همچنین بیشترین بارش‌ها طی امروز و فردا به شمال غرب کشور، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی مربوط می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید براینکه طی دو روز آینده در سواحل خزر و بخش‌هایی از شمال غرب کشور کاهش نسبی دما را خواهیم داشت، ادامه داد: روز یکشنبه سامانه بارشی در نوار شمالی کشور از جمله شمال غرب، سواحل خزر، شمال شرق و دامنه جنوبی البرز فعال خواهد بود و مناطق شرق، جنوب شرق و جنوب کشور نیز گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را برای روز یکشنبه تجربه خواهند کرد.

رفیعی با اشاره به شکل‌گیری توده گرد و خاک در کشور عراق و انتقال آن به نوار غربی کشور،گفت: امروز برای نیمه غربی و مناطق جنوبی کشور پدیده گرد و غبار را پیش بینی می‌کنیم که سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق خواهد شد.

وی افزود: روز شنبه نیز مناطق غرب و مرکز کشور و استان‌های البرز، تهران و سمنان وزش باد شدید را خواهند داشت که در بعضی از نقاط پدیده گرد و خاک رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی از مواج بودن مناطق شمالی خلیج فارس طی امروز خبر داد و گفت: روز یکشنبه اما پیش‌بینی می‌شود بخش‌های مرکزی این دریا مواج باشد و طی سه روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم خواهد شد. تهران نیز امروز گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گرد و خاک را خواهد داشت و حداکثر دما در تهران به ۲۹ درجه بالای صفر می‌رسد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × چهار =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خراسان جنوبی رتبه دوم ارزیابی نهضت ملی مسکن را کسب کرد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا وحید داعی روز سه‌شنبه ...