راهبرد بازار؛ مجریان طرح تبدیل دیم‌زارها به باغ در خلخال کمک مالی بلاعوض می‌گیرند

راهبرد بازار؛ مجریان طرح تبدیل دیم‌زارها به باغ در خلخال کمک مالی بلاعوض می‌گیرند

زمان انتشار : 1401/02/17 - 00:26

محمد شادخاطر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح جهش تولید در راستای تحقق خواسته مقام معظم رهبری، افزایش سطح تولید محصولات استراتژیک، ارتقای امنیت غذایی، استفاده حداکثری از ظرفیت اراضی دیم برای تولید محصولات کشاورزی و صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی از سوی مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان و با پشتیبانی مالی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در این منطقه اجرا می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی خلخال از پیش بینی اجرای این طرح در سطح بیش از ۵۰۰ هکتار از دیم‌زارهای این شهرستان در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: برای اجرای طرح تبدیل دیم‌زارها به باغ در سال جاری بیش از ۴۰ میلیارد ریال کمک مالی بلاعوض در اختیار مجریان این طرح ها قرار می‌گیرد.

شادخاطر گفت: هم اکنون قرارداد تبدیل ۳۲۰ هکتار از اراضی دیم به باغ با مجریان این طرح‌ها به امضا رسیده و به ازای تبدیل هر هکتار از اراضی دیم به باغ میوه ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض مالی در اختیار مجریان این طرح قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: کاشت و پرورش نهال میوه سازگار با محیط و شرایط اقلیمی این شهرستان از جمله بادام، پسته، سنجد، عناب، گردو و دیگر ارقام میوه کم آب‌بر متناسب مقاوم در برابر خشکسالی و متناسب با شرایط آب و هوایی خلخال برای اجرای طرح باغ در سطح دیم‌زارها از اهداف مهم این طرح است.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال با بیان اینکه کشاورزان مجری این طرح علاوه بر کمک‌های مالی بلاعوض از انواع حمایت‌های مالی از جمله ارائه تسهیلات بانکی با کارمزد ۴ درصد، محلول‌پاشی و مقابله با علف‌های هرز بهره‌مند می‌شوند، اظهار کرد: هدف نهایی از اجرای این طرح در دیم‌زارهای منطقه افزایش محصول در واحد سطح و استفاده حداکثری از منابع خاکی و نزولات آسمانی است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ صنعت مزیت‌دار پرورش شتر، چشم انتظار ارتقا+فیلم

مشهد – ایرنا – پرورش شتر صنعتی پرمزیت است و ویژگی‌های مهم و البته کم‌نظیری ...