راهبرد بازار؛ ۵۱ دستگاه خودرو آتش‌‎نشانی به ناوگان بنادر کشور افزوده می‏‌شود

راهبرد بازار؛ ۵۱ دستگاه خودرو آتش‌‎نشانی به ناوگان بنادر کشور افزوده می‏‌شود

زمان انتشار : 1401/02/21 - 13:03

محمدرضا الهیار روز چهار‎شنبه در گفت و گو با ایرنا در بوشهر افزود: از این شمار ۳۰ دستگاه تا خردادماه تحویل سازمان بنادر و دریانوردی می‌شود و مابقی آنها نیز تا پایان شهریورماه تحویل خواهد شد.

وی بیان کرد: در حوزه دریایی نیز تهیه یک پکیج متشکل از تجهیزات مختلف و در قالب طرح تحول صنعت دریایی کشور وجود دارد که با تاکید بر استفاده از توان ساخت داخل طراحی شده است.

الهیار گفت: در این زمینه به کشتی‌های سازی مختلف کشور سفارش داده‌ایم و آنها متعهد شدند تا ۸۳ فروند شناور تحویل سازمان بنادر و دریانوردی دهند که اکنون کارساخت بیش از ۴۰ فروند آن با پیشرفت قابل قبولی در حال انجام است.

وی عنوان کرد: در این زمینه تلاش شده تا عمق ساخت داخل توسعه یابد و از مرکزهای دانش بنیان و تجارب و تخصص آنها بخوبی استفاده شود.

الهیار افزود: در حوزه الکترونیک و مخابرات و تجهیزاتی که در این زمینه برای اعمال حاکمیت دریایی و ایمنی دریانوردی در حال انجام است نیز پروژه ” وی. تی. اس” ملی طی سه سال گذشته به صورت مبنایی آغاز شد که بخش هایی از آن به نتیجه رسیده است.

وی یادآور شد: گام نخست این پروژه در استان گیلان و بندر انزلی راه‎‌اندازی شده است و در مرحله‌های بعد استان های خوزستان و بوشهر نیز این پروژه را اجرایی می‎کنند و در بخش سخت افزاری نیز براساس نیاز در بنادر کل کشور انجام خواهد شد.

الهیار اضافه کرد: تلاش می شود با وجود منابع محدود پروژه هایی که نفع مردم در آن است با تمرکز به بنادر کوچک تحقق پیدا کند و به توسعه دریامحور بخوبی محقق شود.

وی اظهار کرد: همچنین پروژه‌های متعددی در استان‌های مختلف ساحلی در بخش زیرساخت‌ها و تجهیزات دریایی موردنیاز برای اعمال حاکمیت دریایی در دست اجرا است.

الهیار ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی اقدام گسترده‌ای در سال‌های گذشته برای استفاده از مجموعه‌های دانش بنیان و استفاده از توان تولید داخل بویژه در حوزه تجهیزاتی اجرایی کرده است که اکنون در حال شتاب بخشی به آن است.

وی افزود: اکنون نیز پروژه‌های مختلف سازمان بنادر و دریانوردی آماده افتتاح هستند که متناسب با مناسبت‌های مختلف به بهره‎برداری می‎رسند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

یازده − 4 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خراسان جنوبی رتبه دوم ارزیابی نهضت ملی مسکن را کسب کرد

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا وحید داعی روز سه‌شنبه ...