راهبرد بازار؛ قیمت گوشت قرمز افزایش نداشته است/ گران فروشی در برخی سایت‌ها

راهبرد بازار؛ قیمت گوشت قرمز افزایش نداشته است/ گران فروشی در برخی سایت‌ها

زمان انتشار : 1401/02/21 - 13:04

«منصور پوریان» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره وضعیت فعلی بازار دام زنده و گوشت قرمز در پی اصلاح سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی، افزود: اکنون کشور با مازاد جمعیت دامی و کاهش تقاضا در فصل گرما روبروست، بنابراین هیچ افزایش قیمتی در بخش گوشت قرمز نداریم.

رییس شورای تامین کنندگان دام کشور اظهار داشت: برخی سایت‌های فروش آنلاین و مراکز عرضه با تغییر قیمت‌ها به دنبال گران‌فروشی هستند که باید مورد پیگیری دستگاه‌های نظارتی قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم دام زنده برحسب کیفیت و رتبه‌بندی بین ۴۵ تا ۶۸ هزار تومان و شقه بدون دنبه بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

پوریان با بیان اینکه گوشت قرمز موردنیاز کشور تامین است، گفت: اکنون با توجه به شرایط با رکود جدی در بازار گوشت قرمز روبرو  هستیم، بنابراین هرگونه گران‌فروشی اجحاف به مصرف‌کنندگان است.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، طبق آخرین آمار سازمان دامپزشکی کشور نیاز سالانه گوشت قرمز بین ۹۰۰ تا ۹۵۰ هزار تن است که از این میزان ۸۵۰ هزار تن در داخل کشور و نزدیک ۱۰۰ هزار تن باید از محل واردات تامین شود.

با توجه به اقدام دولت هر کیلوگرم گوشت گرم گوسفندی شقه با قیمت ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان، گوشت گوسفندی منجمد با نرخ ۸۵ هزار تومان و گوشت گوساله منجمد با نرخ ۹۵ هزار تومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میادین میوه‌وتره‌بار عرضه می‌شود.

اما  در بازار خرده‌فروشی به طور میانگین قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی بین ۱۷۵ تا ۱۹۸ هزار تومان و گوساله بین ۱۷۵ تا ۱۸۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 + نوزده =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ خرید گندم درسیستان و بلوچستان از مرز ٣٠ هزار تن گذشت

امان اله طوقی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با شروع خرید گندم ...