راهبرد بازار؛ رشد پرقدرت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

راهبرد بازار؛ رشد پرقدرت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

زمان انتشار : 1401/02/21 - 13:57

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، معامله گران در دو بازار بورس و فرابورس بیش از ۱۴ میلیارد و ۵۴۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۱۰۰ هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال معامله شد.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۲۴ هزار و ۹۱۸ ‌واحد افزایش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۶۴ هزار واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن با ۹ هزار و ۵۴۰ واحد افزایش به ۴۳۸ هزار و ۴۰۹ واحد و شاخص قیمت با پنج‌هزار و ۹۱۶ واحد رشد به ۲۷۱ ‌هزار و ۸۸۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲۱‌هزار و ۳۷۱ واحد و شاخص بازار دوم ۴۰ ‌هزار و ۵۲۶ واحد افزایش را ثبت کردند.

امروز در ادامه معاملات بورس تهران، بیش از ۱۱ میلیارد و ۳۶۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۵ هزار و ۲۰۳ میلیارد ریال و در ۶۲۸ هزار و ۷۳۷ نوبت معامله شد.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۶۹۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۲۴۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۱۵۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و پنج واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و سه واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۹۴۴ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۹۲۶ واحد با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل بانک سینا (وسینا) با ۶۱ واحد، پلی پروپیلن جم پیلن (جم پیلن) با ۴۷ واحد، کارت اعتباری ایران کیش (رکیش) با ۱۵ واحد و پتروشیمی فناوران (شفن) با ۱۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد انتقال داده های آسیاتک (آسیاتک)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران‌خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، صنعتی زر ماکارون (غزر)، پالایش نفت اصفهان (شپنا) و خوراک دام پارس (غدام) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۷۴۵ میلیون برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۶۴۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۳۰۶ واحد افزایش داشت و به ۲۱ هزار و ۳۹۶ واحد رسید.

در این بازار سه  میلیارد و ۱۸۰ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۳۵ هزار و ۱۹۴ میلیارد ریال داد و ستد شد، تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۴۱ هزار و ۸۲۲ نوبت بود.

نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، صنعتی مینو (غصینو)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، شرکت سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) و سنگ آهن گهرزمین (کگهر) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، نفت پاسارگاد (شپاس)، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر) و جنرال مکانیک (رنیک) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × سه =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ فردا، آخرین فرصت اصلاح اطلاعات جاماندگان سود سال ۹۹ سهام عدالت در سامانه سجام

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، بعد از پیگیری ...