راهبرد بازار؛ قیمت‌های جدید توسط سازمان حمایت اعلام می‌شود/ تا پایان خردادماه نهاده‌ با ارز ترجیحی توزیع می‌شود

راهبرد بازار؛ قیمت‌های جدید توسط سازمان حمایت اعلام می‌شود/ تا پایان خردادماه نهاده‌ با ارز ترجیحی توزیع می‌شود

زمان انتشار : 1401/02/21 - 22:08

«محمد قربانی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره انتشار فهرست قیمت برخی کالاها در فضای مجازی و تامین نهاده‌های دام و طیور، افزود: اکنون در بخش گوشت مرغ، تخم‌مرغ و شیر و لبنیات با مازاد تولید روبرو هستیم، بنابراین مردم به شایعات و انتشار اخبار غیررسمی در شبکه‌های مجازی اعتماد نکنند و نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: مرغداران و دامداران تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۱ نهاده‌های موردنیاز خود را با ارز ترجیحی دریافت می‌کنند، بنابراین در شرایط فعلی افزایش قیمتی نخواهند داشت.

وی گفت: مرجع اعلام قیمت کالاهایی که ارز ترجیحی دریافت می‌کردند، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که در اصلاح نظام یارانه‌ای، قیمت‌ها توسط این سازمان به‌صورت رسمی اعلام می‌شود.

شورای قیمت‌گذاری جلسه‌ای برای تعیین قیمت شیر نداشته است

قربانی تصریح کرد: قیمت شیر خام توسط شورای قیمت‌گذاری وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شود که تا امروز جلسه‌ای برگزار نشده و قیمت مصوب سایر محصولات پروتئینی نیز تغییری نداشته است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: قیمت انواع شیر پاستوریزه، انواع ماست، گوشت مرغ، شکر، تخم‌مرغ و انواع روغن توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می‌شود که هنوز این سازمان تغییر قیمتی اعلام نکرده است.

وی بیان کرد: سازمان حمایت در صورت ایجاد هرگونه تغییر قیمت این کالاها و تصویب آن در ستاد تنظیم بازار، آن را به طور رسمی و برای اجرا به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اعلام می‌کند.

قربانی درباره وضعیت بازار گوشت مرغ نیز گفت: اکنون با مازاد گوشت مرغ در کشور روبرو هستیم تا جایی که دولت برای حمایت از تولیدکنندگان مرغ مازاد را خریداری و ذخیره‌سازی می‌کند بنابراین هیچ کمبودی در بازار محصولات پروتئینی و کالاهای اساسی نیست.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

پنج × 5 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ جوجه ریزی مرغ گوشتی در گنبدکاووس ۲۰ درصد افزایش یافت

حبیب الله زارع روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی فروردین ...