راهبرد بازار؛ یگان‌های مستقل حفاظت از اراضی کشاورزی استان‌های کشور را بر عهده می‌گیرند

راهبرد بازار؛ یگان‌های مستقل حفاظت از اراضی کشاورزی استان‌های کشور را بر عهده می‌گیرند

زمان انتشار : 1401/02/22 - 01:08

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا ، ابراهیم حسن‌آبادی روز چهارشنبه در جلسه معارفه فرمانده یگان حفاظت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ، تلاش برای تحقق شعار سال برای تقویت کشاورزی پایدار و مدرن در کنار بهره‌گیری از علم دانش‌بنیان حفاظت از اراضی کشاورزی را مهم دانست.

وی اظهار کرد: زمین‌خواری پدیده شوم و ناپسندی است که اگر قبل از وقوع جرم با قاطعیت برخورد نشود قطعا خسارت‌های جبران‌ناپذیری به اراضی کشاورزی که بطور مستقیم با امنیت غذایی ، استقلال و خودکفایی کشور در ارتباط است وارد خواهد شد.

وی ادامه داد: همه باید احساس وظیفه کنیم و اجازه ندهیم ساخت ویلاها و اماکن مسکونی آن هم صرفا با دید تفریحی اراضی کشاورزی را به مخاطره بیندازد.

حسن‌آبادی خاطرنشان کرد: اگر هدف این است که به امینت غذایی دست یابیم و پله‌های ترقی در بخش کشاورزی را طی و در تولید انواع محصولات کشاورزی به خودکفایی و استقلال برسیم و اگر هدف بر این است که به جوانان تحصیل‌کرده و بیکار اشتغال ایجاد کنیم و با صادرات انواع محصولات کشاورزی اقتصاد کشور را به سوی بالندگی و سربلندی سوق دهیم ، باید در پله اول در حفاظت از اراضی کشاورزی و جلوگیری از تخریب آنها برنامه‌ریزی کرده و اجازه فرصت‌طلبی و سودجویی به افراد خاطی را ندهیم.

نادر تقی‌زاده ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: در دو سال اخیر هزار و ۳۴۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در استان شناسایی ، از این تعداد ۸۳ فقره احکام اجرایی صادر و در مورد ۶۳۴ مورد نیز تبصره ۲ ماده ۱۰ اعمال شد.

وی ادامه داد: گستردگی وظایف رسالت تامین امنیت غذایی ایجاب می‌کند که در بحث حفاظت از امور اراضی در سطح کشور با بهره‌گیری از فنون و تکنولوژی مربوطه در این امر خطیر و مراقبت از مهد تولید هوشمندانه حفاظت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای شناسایی و جلوگیری از تغییرکاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ‌ها با هماهنگی مدیریت امور اراضی استان اردبیل انجام شده و در کمترین زمان ممکن با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی از هماهنگی و تعامل سازمان‌های استانی از جمله نیروی انتظامی ، مراجع قضایی ، نهادها ، مراجع امنیتی ، نظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط به منظور اجرای بهینه وظایف و ماموریت یگان قدردانی کرد و ادامه داد: بهترین روش توسعه پایدار گسترش شهرک‌های صنعتی است که به صورت منسجم در یک محدوده جغرافیایی مشخص باشد.

تقی‌زاده افزود: استان اردبیل دارای سه دشت وسیع و پهناور مغان ، اردبیل و مشگین‌شهر است که این یکپارچکی و انسجام می‌بایست برای نسل‌های آینده نیز حفظ شود و به صورت یک دشت یکپارچه باقی بمانند.

در این مراسم با قدردانی از زحمات سرهنگ رضا قاسمی ، سرهنگ غلامرضا رضاپور به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت  از امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل معرفی شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

8 + یک =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ توزیع ۲۶۴۵ تن انواع سموم مورد نیاز کشاورزان

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز چهارشنبه ایرنا از وزارت جهاد ...