راهبرد بازار؛ زمین برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تامین شد

راهبرد بازار؛ زمین برای ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تامین شد

زمان انتشار : 1401/02/22 - 22:15

علیرضا فخاری روز پنجشنبه در سفر به استان چهارمحال و بختیاری در بازدید از شهرک الهیه شهرستان بروجن اظهار داشت: تلاش ما برای تحقق چهار میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن در حال انجام است و بخشی از این تعهد در حال اجرا بوده و مابقی آن در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در حد زیرسازی و ساخت فونداسیون انجام شده و برخی واحدها نیز در مرحله مطالعه قرار دارد.

فخاری با بیان اینکه اجرای قانون شرط اصلی برای تحقق تعهد طرح نهضت ملی مسکن است، تصریح کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها زمینی که در سالهای گذشته دریافت کرده‌اند اما بلااستفاده مانده و در آن عملیات اجرایی انجام نداده‌اند را باید بازگردانند تا بتوان از این طریق بخشی از نیاز به زمین برای طرح نهضت ملی مسکن را تامین کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه همچنان واحدهایی از مسکن مهر در کشور به مرحله بهره‌برداری نرسیده است، اظهار داشت: احداث ۳۴ هزار واحد از طرح مسکن مهر در کشور باقی مانده است که به دلیل ترک فعل، مشکلات حقوقی و عدم پرداخت سهم متقاضی هنوز بهره‌برداری نشده که تلاش داریم این تعداد واحد را نیز تعیین تکلیف کرده و عملیات اجرایی آن را سرعت دهیم.

فخاری در ادامه از تامین زیرساخت‌های لازم برای شهرک الهیه بروجن و شهرک منظریه شهرکرد خبر داد و گفت: برای آسفالت معابر و جدول‌گذاری ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای شهرک الهیه بروجن اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه توسعه شهرک‌های مسکونی در استان نیاز به آب دارد، خاطرنشان کرد: شهرک منظریه شهرکرد با مشکل تامین آب روبروست و تا وقتی آب وجود نداشته باشد نمی‌توان توسعه شهری انتظار داشت.

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن پس از بازدید از شهرک الهیه بروجن و شهرک منظریه شهرکرد در محل ستاد ارتباطات مردمی حاضر شد و به سوالات مردم در خصوص مشکلات مسکن مهر، تامین زمین برای نهضت ملی مسکن و مشکلات اراضی در استان پاسخ داد.

 در طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور هدف‌گذاری شده که از این تعداد سهم چهارمحال و بختیاری سالانه دست‌کم ۱۰ هزار واحد مسکونی است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × 4 =

x

این مطالب را نیز ببینید!

راهبرد بازار؛ روسای راه‌آهن ایران و قزاقستان تفاهم‌نامه همکاری ریلی امضا کردند

به گزارش پایگاه خبری راهبرد بازار به نقل از روز دوشنبه ایرنا از راه‌آهن جمهوری ...